18. 9. 2020

Nadace Partnerství zdvojnásobí výtěžek ze sbírek v novém grantovém programu

Největší česká environmentální nadace ve spolupráci s Fórem dárců a jejich platformou Darujsprávně.cz přichází s novým grantovým programem. Matchingový fond Nadace Partnerství nabídne zapojeným organizacím možnost získat dvojnásobek toho, co prostřednictvím svých fundraisingových nástrojů získají.

Jak přitom informoval Martin Gillár z Nadace Partnerství, projekty je možné přihlašovat od 26. června prostřednictvím aplikace Grantys.cz. Cílem Matchingového fondu Nadace Partnerství je podpořit nestátní neziskové organizace v hledání nových či inovovaných způsobů financování svých aktivit prostřednictvím takzvané matchingové kampaně – tedy tak, že každý nově získaný finanční příspěvek bude nadací zdvojnásoben, a to až do celkové výše sto tisíc korun na jeden projekt.

„Chceme organizace podpořit v jejich finanční samostatnosti. V posledních letech mají firmy čím dál menší vůli podílet se na podpoře neziskových projektů, spíše hledají možnosti, jak zapojit své zaměstnance, případně podpoří projekty sponzorsky,“ vysvětluje záměr fondu Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství. „Proto je tak důležité, aby zejména neziskové organizace uměly dlouhodobě pracovat s individuálními i firemními dárci. Formu matchingu, tedy zdvojnásobení vybraných peněz, jsme zvolili mimo jiné i proto, že funguje jako výborný motivátor,“ dodává Kundrata.

Nadace poskytne podpořeným projektům finanční podporu na přípravu samotné kampaně, a dále zdvojnásobí čistý zisk organizace z kampaně. „Nadace zaplatí organizacím náklady na kampaň do výše třiceti tisíc korun a dále zdvojnásobí výtěžek ze sbírky. To vše až do celkové výše sto tisíc korun,“ vysvětluje grantový manažer Nadace Partnerství František Brückner s tím, že samotné kampaně by měly být zaměřeny na realizaci konkrétního environmentálně zaměřeného projektu nebo na posílení organizační, personální a finanční kapacity organizace.

Přihlášené projekty bude hodnotit grantová komise v dvouměsíčním cyklu počínaje 31. srpnem. Nadace Partnerství pro fond vyhradila celkovou sumu jeden a půl milionu korun.

„Formát Matchingového fondu Nadace Partnerství je na našem charitativním crowdfundingovém portálu úplnou novinkou. Darujsprávně.cz se od června 2017 stává v tuzemsku unikátní online fundraisingovou platformou se všemi nástroji, které světový digitální fundraising nabízí. Jsme proto velmi rádi, že právě Nadace Partnerství přichází jako první s formátem matchingového fondu a věříme, že brzy najde své následovníky,“ říká ředitelka Fóra dárců Klára Šplíchalová.  „Organizace od nás mohou také získat bezplatné školení fundraisingu a komunikace nebo projektový mentoring. Díky tomu se mohou dozvědět, jak takovou kampaň účinně a úspěšně vést,“ upozorňuje Šplíchalová.

Další informace najdete na www.nadacepartnerstvi.cz/matchingovy-fond

Naše voda, ilustrační foto Nadace Partnerství (projekt Zelené oázy)

16.6.2017 10.08, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4