26. 5. 2019

Na zemědělské univerzitě probíhá konference o ochraně tropické biodiverzity

Ve dnech 8. a 9. listopadu 2016 se na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU) uskuteční 3. ročník mezinárodní vědecké konference o ochraně tropické biodiverzity TBCC (Tropical Biodiversity Conservation Conference). Připomíná to mluvčí ČZU Josef Beránek.

Hlavním cílem konference bude hledání nejefektivnějších cest k ochraně deštných lesů a biologické rozmanitosti (biodiverzity). TBCC se zaměřuje na všechny aspekty ochrany tropické biodiverzity, které jsou v souladu s principy udržitelného rozvoje. K hlavním tematickým okruhům konference pravidelně pořádané v ČR, Mexiku a Indonésii patří rozvoj venkova v tropických oblastech, ekologie lesních ekosystémů, in-situ a ex-situ metody ochrany živočišných druhů a alternativní metody ochrany přírody jako například mikrofinance.

Na letošním ročníku TBCC v Praze 2016 vystoupí řada významných hostů z ČR i zahraničí. Svou účast mj. potvrdili Sarah Farrand – holandská veterinářka a členka mezinárodního týmu Veterinářů bez hranic, vietnamská aktivistka a vědkyně – Hoa Tran či Louise Fletcher – bojovnice za ochranu chráněných luskounů, kteří jsou momentálně nejvíce obchodovaným savcem na světě. Na konferenci zazní příspěvky na téma nárůstu ilegálního obchodu s ohroženými druhy živočichů či spolupráce s místními komunitami v Malawi na ochraně zdraví tamních zvířat. Důležitým a diskutovaným tématem bude také problematika palmového oleje. O zkušenosti z boje proti palmovým plantážím se podělí uznávaný primatolog Stanislav Lhota.

Konference se koná v Kruhové hale České zemědělské univerzity v Praze (Kamýcká 1296 v Suchdole), jednacím jazykem je angličtina. Registrace a účast na konferenci jsou pro všechny zdarma. Více informací o TBCC 2016 a fotografie naleznete na webových stránkách Fakulty tropického zemědělství ČZU: http://tbcc.ftz.czu.cz

Záštitu nad konferencí převzal ministr životního prostředí Richard Brabec, generálním partnerem je ZOO Liberec, která je zároveň zakládajícím členem CCBC (České koalice pro ochranu biodiverzity) – platformy pro spolupráci svébytných organizací a projektů, které již řadu let působí na poli ochrany biodiverzity a rozvojové pomoci.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (kapradinové pralesy v Tasmánii)

8.11.2016 8.37, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

REVITALIZACE TICHÉ ŘÍČKYREVITALIZACE TICHÉ ŘÍČKY
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2