14.10.2015 8.49, Rubrika: Rybářství a rybníkářství
Na Rokycansku začaly výlovy
Na středu, a pokud bude dost šupináčů i čtvrtek, naplánovala Rybniční správaColloredo Mannsfeld svůj letošní první výlov tržní ryby. Na řadu jde Mýtský rybník. S vypouštěním vody nejsou letos problémy. Naopak, až dosud jí bylo v rybnících méně, než by si vodní hospodáři přáli, uvádí Rokycanský deník.
„Výlov nám bude komplikovat menší přítok čerstvé vody, kterou na manipulaci s rybami potřebujeme,“ Deníku šéf rybníkářů Radek Jandera.
Další výlov v režii colloredsko – mannsfeldských rybníkářů se nebude týkat zbirožského Dvorského rybníka, k němuž podle předpokladu mělo dojít 22. října. Z provozních důvodů, panujících v okolí, musel být přesunutý na listopad.
Zdroj a více: Deník.cz, ilustrační foto
14.10.2015 8.49, Rubrika: Rybářství a rybníkářstvíAktuality
Na jaře v Praze vysadí přes 90 tisíc stromků
Akt. 17.4.2026 11.05Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině
V milovické rezervaci se narodila první letošní hříbata
Akt. 17.4.2026 9.18Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy













