26. 8. 2019

Na Pivexu bodovala především piva z Plzeňského Prazdroje

V letošním 24. ročníku prestižní degustační soutěže piv Zlatý pohár Pivex – Pivo 2016 byla oceněna piva z rodiny Plzeňského Prazdroje hned jedenáctkrát. Značky Gambrinus, Velkopopovický Kozel a nealkoholický Birell totiž zachutnaly odborné degustační porotě napříč všemi vyhlašovanými kategoriemi.

V kategorii světlých ležáků, jedenáctek, dostal zvláštní cenu Velkopopovický Kozel 11, Gambrinus pak získal prvenství v rámci v kategorii sudových piv Zlatý soudek za Gambrinus 10° Nepasterizovaný. Výsledky letošní degustační soutěže Zlatý pohár Pivex – Pivo 2016 vnímají sládci Velkopopovického pivovaru a pivovaru Gambrinus jako velké uznání jejich umu a poctivé práce. Velkopopovický Kozel dostal celkem tři ocenění. Kromě speciálního ocenění  za nejlepší jedenáctku v kategorii ležáků, získal Velkopopovický Kozel 11 také stříbrnou příčku v kategorii světlých ležáků. Úspěchu se dočkal i tmavý Kozel, který postoupil do finálového kola degustací a navíc získal Certifikát kvality. Takový výsledek dokumentuje vyrovnanost vysoké kvality tmavého piva z Velkopopovického pivovaru. „Těší nás, že porotě piva z Velkých Popovic chutnala. Je to ocenění práce všech v pivovaře, další důkaz, že svě řemeslo dělají dobře. Za to jim už teď děkuji. Doufám, že radost z ocenění budou mít i naši štamgasti a třeba to přiláká další milovníky dobrého piva, kteří zatím Kozla nepijí,“ neskrýval radost Petr Kofroň, ředitel Velkopopovického pivovaru.

Pivovar Gambrinus si pak nejvíce cení zejména uznání poroty v kategoriích čepovaných piv Zlatý soudek, které dostal nepasterizovanou desítku a novou nepasterizovanou dvanáctku. „Toto ocenění patří všem mým kolegům, kteří pivo Gambrinus vaří. Těší nás především výsledky našich sudových piv. Jsme rádi, že plnou živější chuť nepasterizovaných piv dokáží ocenit nejen pivaři, ale i odborná porota. Věříme, že ocenění našich piv bude další pozvánkou pro lidi na dobré čepované pivo do restaurací,“ řekl sládek pivovaru Gambrinus Pavel Zítek, který převzal ocenění během slavnostního ceremoniálu vyhlášení letošního ročníku Zlatý pohár Pivex. Certifikát za vyrovnanou kvalitu pak od degustační poroty dostal mezi výčepními pivy Gambrinus 10° Originál a „stříbro“ v ležácích Gambrinus Premium.

Naše voda, foto Pivex

 

17.2.2016 9.29, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1