13. 7. 2020

Na mezinárodním veletrhu Macfrut se představí zavlažovací systém AcquaCampus

Ovocnářsko-zelinářský mezinárodní veletrh Macfrut, který proběhne letos ve dnech 9. až 11. května v italském Rimini, se mimo jiné zaměří také na inovace v oblasti umělého zavlažování. Portál Naše voda o tom informovala Elena Vincenzi z Mezinárodní tiskové kanceláře veletrhu.

Součástí veletrhu bude také demonstrační pole o ploše 700 čtverečních metrů, kde budou mít návštěvníci možnost vidět v provozu špičkové zavlažovací systémy. Jde o projekt AcquaCampus, vyvinutý společností Cesena Fiera ve spolupráci s ANBI (National Association of Rehabilitation, Irrigation and Land Improvement) a CER (Canale Emiliano Romagnolo), který se zaměřuje na využití vody v zemědělství, protože voda se stále více stává klíčovým zdrojem globálního rozvoje .

Kromě těchto iniciativ uspořádá společnost ANBI ve spolupráci s CER konvenci, která bude ilustrovat výsledky a cíle probíhajícího výzkumu v odvětví ovoce a zeleniny. „Zúčastní se mnoho zahraničních delegací, zejména z Afriky, a to dělá Campus Acqua jednou z nejvýznamnějších událostí našeho veletrhu,” řekl Renzo Piraccini, prezident společnosti Macfrut. “Voda je prioritou na celém světě, spolu s omezením odpadu. Jsem si jistý, že tento projekt bude významným příspěvkem k Macfrutu. ”

„Dnes je zavlažování nezbytným předpokladem pro zemědělský sektor, zejména pro ovoce a zeleninu, a to bude ještě více v budoucnu,” tvrdí Francesco Vincenzi, prezident ANBI. “Mít správnou kvalitu a množství vody je zásadní pro zajištění úspěchu podniků a pro umožnění konkurenceschopnosti zemědělských potravin” vyrobených v Itálii “na globálních trzích. Acqua Campus, iniciativa, která se bude konat v Macfrutu, bude skutečnou “laboratoří” zaměřenou na sjednocení inovací v používání vody jako zdroje a italských pěstitelů ovoce a zeleniny. ”

Projekt AcquaCampus byl představen během zasedání výboru Macfrut, které se konalo nedávno v ústředí společnosti Cesena Fiera. Další informace naleznete na adrese www.macfrut.com

Naše voda, ilustrační foto (AcquaCampus):Macfrut

10.1.2018 10.16, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2