6.9.2013 0.30, Rubrika: Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace
Na festivalu LSFF se představí také film o podnikání s vodou
Vzhledem k tématu vody, který je součástí letošního 3. ročníku Life Sciences Film Festival (LSFF), nemůže mezi prezentovanými snímky chybět ani film o vodě. Letos to bude podle organizátorů dokument s názvem Water Makes Money.
Dokument vznikl na základě knihy, kterou napsal bývalý vysoce postavený manažer jedné z největších firem byznysu s vodou. Ukazuje, jak se svět obchodu a politiky prolíná v nepřehledné změti zájmů, na jejichž konci jsou stále vyšší účty spotřebitelů, a stále naditější peněženky těch, kteří rozhodují. Jádrem sporu je to, zda nechat péči o vodu samosprávám, nebo ji privatizovat např. formou PPP projektů. Ukazuje, že privatizace je ve skutečnosti nevýhodná, protože soukromé firmy neinvestují do údržby vodovodů a různými finančními triky se obohacují na úkor spotřebitelů. Film Water Makes Money si rozhodně nebere servítky a ukazuje holou pravdu o byznysu, který ačkoliv “stojí na vodě”, má díky spolupracujícím politikům velmi pevnou půdu pod nohama.
Zdroj: LSFF, foto: ČZU, ilustrační foto z besedy z minulého ročníku
6.9.2013 0.30, Rubrika: Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizaceAktuality

Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody, vyzývají ke kontrole
Akt. 4.3.2021 10.55Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Nadace Partnerství hledá v pořadí už 20. Strom roku
Akt. 4.3.2021 10.48Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě