26. 5. 2020

Na Den vody také do Ostravských vodáren a kanalizací

Ostravské vodárny a kanalizace (OVaK) se letos poprvé připojí k oslavám Světového dne vody formou Dne otevřených dveří. Portálu Naše voda to oznámila mluvčí Kateřina Šreková s tím, že OVaK se tak připojí k Povodí Odry a Severomoravským vodárním a kanalizacím.

„V letošním roce bychom se chtěli poprvé v historii společnosti Ostravské vodárny a kanalizace a.s. připojit k oslavám Světového dne vody, také formou Dne otevřených dveří,“ řekla Šreková.

Ten se s ohledem na klimatické podmínky uskuteční v sobotu 25. května 2013, a to hned ve dvou areálech. V prostorách Úpravny pitné vody v Ostravě Nové Vsi a Ústřední čistírny odpadních vod v Ostravě-Přívoze čeká návštěvníky informativní program a exkurze po vybraném areálu.

Při návštěvě jednotlivých provozoven se mohou příchozí podle výběru zařízení seznámit jak s technologií úpravy pitné vody, tak s čištěním odpadních vod, které významnou měrou přispívá k ochraně životního prostředí a ke zlepšení kvality povrchových vod. Během prohlídek poskytnou návštěvníkům odborní zaměstnanci základní informace k technologiím, které daný provoz používá.

Vzhledem k nepřetržitému provozu a s ohledem na bezpečnost bude ovšem pohyb veřejnosti po areálech i kapacita akce omezena. S ohledem na pohodlí všech návštěvníků a pro jejich jistotu, že se skutečně budou moci podívat tam, kam chtějí a bez zbytečných front, připravujeme na našich internetových stránkách online registrační formulář. V něm bude možné vybrat si u jednotlivých prohlídkových okruhů vždy konkrétní čas plánované návštěvy a rezervovat si dostatečný počet míst pro sebe či rodinu.

Podrobnější informace se v nejbližší době objeví na webových stránkách naší společnosti – www.ovak.cz

„Pro ty z řad zájemců, kteří se prohlídek z jakýchkoliv důvodů zúčastnit nemohou, jsme připravili v letošním roce další novinku a obě zařízení zpřístupnili pomocí virtuálních exkurzí. Na internetových stránkách naší společnosti se tak již dnes může každý z vás dozvědět, jak a kde se upravuje surová voda na pitnou či jak se vyčištěná voda vrací zpět do přírody,“ dodala Šreková.

Naše voda

20.3.2013 18.24, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31