22. 9. 2020

MŽP podepsalo s Českou televizí dohodu o spolupráci o propagaci přírody

Ministr životního prostředí (MŽP) Richard Brabec ve čtvrtek 25. září společně s ředitelem České televize Petrem Dvořákem podepsali memorandum o vzájemné spolupráci. Informovala o tom Jana Taušová z tiskového oddělení MŽP.Podpisem této dohody se podle ní otevírá nová aperspektivní cesta pro MŽP a jeho resortní organizace knavázání úzké spolupráce při propagaci témat souvisejících s přírodou a ochranou životního prostředí.

„O podobě a rozsahu spolupráce s Českou televizí jednáme už delší dobu. Jako ministr životního prostředí a člověk, který má rád přírodu a krásy české krajiny, mám velký zájem na tom, aby se o zajímavých tématech ve vztahu k přírodě a její ochraně víc vědělo a mluvilo. Jsem proto rád, že jsme s panem ředitelem Dvořákem dnes podepsali dohodu, díky které, pevně věřím, vzniknou přínosné filmy či dokumenty. Od těch si slibujeme, že veřejnosti víc přiblíží nejen přírodu v našich parcích a CHKO, ale i témata, která hýbou ministerstvem nebo našimi resortními organizacemi a o kterých by lidé měli vědět. Myslím, že životní prostředí a krásná česká příroda si širší povědomí o těchto otázkách rozhodně zaslouží,“ prozrazuje ministr Richard Brabec.

„Posilovat spolupráci dvou institucí, které shodně vnímají kvalitní informovanost v oblasti ochrany přírody a krajiny jako významnou pro rozvoj společnosti, chápu jako logický krok. České televizi navíc dovolí posilovat původní tvorbu zaměřenou na ekologická témata, a to směrem k různým typům publika. Brzy se tak edukativní pořady zpracovávající otázky životního prostředí objeví na dětském Déčku a už nyní také vzniká první společný projekt spolu s ministerstvem životního prostředí,“ doplňuje ředitel České televize Petr Dvořák.

MŽP momentálně připravuje společně s národními parky a ČT projekt krátkých filmů, které mají veřejnosti přiblížit a zprostředkovat kouzlo a náladu míst v našich národních parcích či chráněných krajinných oblastech. Cílem projektu je ve spolupráci se štáby České televize natočit snímky hravou a poutavou formou tak, aby vystihly jedinečnou atmosféru míst i cenu přírodního bohatství, které stojí za to chránit a zachovat budoucím generacím. Toto bohatství české krajiny by krátké filmy měly zachytit jako živou bytost s příběhy konkrétních druhů živočichů a rostlin.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

26.9.2014 8.44, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Ze světa

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4