20. 7. 2019

Mráz může poškodit vodoměry, výměna jednoho vyjde na tisíce

Zejména vodoměry umístěné v odkrytých a venkovních prostorách včetně nevytápěných prostor budov mohou poškodit mrazy. Meterologové přitom předpokládají příchod chladnějšího počasí prostřednictvím frontálního systému, který má přijít z Velké Británie, již dnes v noci.

Jak přitom již dříve upozornil server vodarenstvi.cz, pozor by si měli dát zejména vlastníci chat a chalup, kde většinu času voda v potrubí stojí, a tudíž snáze zamrzne. “Doporučujeme dohlédnout na to, aby vodoměr byl ochráněn vhodným tepelně izolačním materiálem. Vodoměr nejlépe obložte polystyrenovými bloky či izolační minerální vatou. Nezapomeňte také dohlédnout, aby sklepní okna, případně venkovní šachty, byly pečlivě uzavřeny bez přístupu studeného vzduchu z vnějšku,” řekla mluvčí společnosti Moravská vodárenská Helena Koutná. Preventivní tepelná ochrana vodoměru a části vodovodní přípojky proti zamrznutí je během zimy nezbytností. Stačí trubky obalit například izolační vatou nebo starou dekou.
Kdo hodí zateplení za hlavu, musí počítat s tím, že případné náklady na pořízení nového vodoměru bude platit ze svého. V lepším případě praskne vrchní sklíčko, v horším voda vytopí prostory, v nichž je vodoměr umístěn. V žádném případě však není dobré zamrzlý vodoměr rozehřívat otevřeným ohněm. Po demontáži se tato “oprava” pozná, protože dojde k poškození plastových částí měřiče. A kolik stojí výměna vodoměru? Stanoví to aktuální ceník vodárenské společnosti, v praxi jde o částku kolem dvou tisíc korun. Další náklady mohou být však spojeny s uniklou vodou a opravou zatopených prostor.

Naše voda podle www.vodarenstvi.cz

4.1.2012 16.24, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4