20. 7. 2019

Moravští vodohospodáři mají cenu hejtmana Vysočiny za společenskou odpovědnost

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., se může pyšnit již druhým titulem Cena hejtmana za společenskou odpovědnost. Informovala o tom vedoucí marketingu a komunikace uvedené společnosti Iva Šebková.

Ocenění za umístění na 3. místě převzali zástupci firmy z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka tento týden. „VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST tak obstála v historicky prvním ročníku soutěže v konkurenci celkem 8 firem soukromého sektoru zaměstnávajících více než 250 zaměstnanců. V celkem čtyřech kategoriích se sešlo 26 soutěžících,“ konstatovala Šebková.

„Počet soutěžících svědčí o tom, že téma společenské odpovědnosti není organizacím, které významně působí na území Kraje Vysočina nebo jejichž sídlo se nachází na území Kraje Vysočina, lhostejné. Mezi oceněnými jsou mimo jiné klíčoví zaměstnavatelé, kterým není lhostejná přítomnost, ani budoucnost jejich existence s tím, že jsou připraveny a ochotny dělat něco na rámec svých povinností, “ uvedl Běhounek s tím, že integrace sociálních, environmentálních, etických a lidskoprávních zájmů vyžaduje nemalé úsilí, nicméně má smysl a přináší konkrétní výsledky.

Odborná porota hodnotila rozsah poskytnutých informací o dosažených výsledcích v roce 2015. Zaměřovala se na činnosti organizací v oblasti regionální, sociální, ekonomické a environmentální odpovědnosti.  U VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., byla velice pozitivně  hodnocena rekonstrukce a zpřístupnění nevyužívaného vodojemu Kostelíček v Třebíči, který se proměnil v muzeum vodárenství a unikátní vyhlídku na město. „Poprvé jsme získali ocenění hejtmana na jihu Moravy, podruhé nyní na Vysočině. Obou cen si velmi vážíme a potvrzuje se tak skutečnost, že umíme nejen podnikat v našem oboru, ale že také dokážeme být skutečně prospěšní  v regionech, kde působíme,“ uvedl generální ředitel VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI Lubomír Gloc.

Vítězové jednotlivých kategorií na 1. až 3. místě si převzali originální skleněnou plastiku (viz foto), kterou speciálně pro tuto soutěž vytvořil v limitované sérii David Lhota, student 3. ročníku Akademie – Vyšší odborné školy, Gymnázia a střední odborné školy uměleckoprůmyslové Světlá nad Sázavou. „Inspirací byla barevnost loga Kraje Vysočina modrá a zelená, ale také základní vlastnosti skla a možnost barevných efektů,“ prozradil David.

Vítězové soutěže Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost 2015

Soukromý sektor – zaměstnavatelé do 250 zaměstnanců

1.místo: HBH odpady s.r.o.

2.místo: Rodinný pivovar BERNARD a.s.

3.místo: VÝVOJ, oděvní družstvo v Třešti

 

Soukromý sektor – zaměstnavatelé nad 250 zaměstnanců

1.místo: První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s.

2.místo: MANN+HUMMEL (CZ) s.r.o. a MANN+HUMMEL Service s.r.o.

3.místo: VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s.

 

Veřejný sektor – obce

  1. místo: Městský úřad Žďár nad Sázavou

 

Veřejný sektor – ostatní

1.místo: Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř

2.místo: Chaloupky o.p.s., školské zařízení pro zájmové a další vzdělávání

3.místo: Domov pro seniory Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

Naše voda, foto (Cena za společenskou odpovědnost): VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST

21.4.2016 9.37, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4