21. 7. 2019

Ministr zemědělství zahájil osvětovou kampaň Dřevo je cesta

Ve středu 26. 10. 2016 byl slavnostně zahájen projekt „Dřevo je cesta“, který organizuje Nadace dřevo pro život. Informoval o tom server parlamentnilisty.cz s tím, že originální dřevěné oprávnění k využívání této značky převzal sám ministr zemědělství Marian Jurečka.

Cílem projektu je informovat veřejnost o pozitivních dopadech využívání dřeva – naší domácí obnovitelné suroviny – na životní prostředí, českou společnost a ekonomiku. Za účelem efektivního šíření této osvětové kampaně bude vytvořena komunita nositelů a podporovatelů značky „Dřevo je cesta“.

V České republice se dlouhodobě zvyšuje stav zásob dříví v lesích a zalesněné plochy přibývá. Díky trvale udržitelnému způsobu hospodaření českých lesníků máme k dispozici dostatek domácí obnovitelné suroviny – dřeva. Zvýšený zájem veřejnosti o tuto surovinu je proto z pohledu státu velmi žádoucí. “Ministerstvo zemědělství podporuje nejen vlastníky lesů a zpracovatele dřeva, ale i aktivity, které zvyšují zájem veřejnosti o dřevo jako domácí obnovitelnou surovinu. Chceme zvrátit trend nadměrného vývozu surového dřeva, při kterém přicházíme o miliardy korun ročně, protože přidaná hodnota spojená se zpracováním dřeva končí v zahraničí,“ řekl Jurečka.

Ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák dále vysvětlil, že: “Za účelem efektivního šíření této osvětové kampaně vytváříme komunitu nositelů a podporovatelů této značky. Její členové zveřejní podpisem Prohlášení nositele značky Dřevo je cesta, že sdílí hodnoty spojené s touto osvětovou kampaní a chtějí je šířit jak osobním doporučením, tak pomocí informačních materiálů, které jim zdarma poskytneme.“

Zdroj: www.parlamentnilisty.cz, logo: Nadace dřevo pro život

 

27.10.2016 8.49, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JEZERO PLASTIRAS S PŘEHRADOU - ŘECKOJEZERO PLASTIRAS S PŘEHRADOU - ŘECKO
Aitor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4