30. 5. 2020

Ministr Fuksa jednal na Moravě o protipovodňových opatřeních

Návštěva Plumlovské přehrady, besedy se zemědělci, regionálními politiky a studenty střední odborné školy byly náplní dnešní návštěvy ministra zemědělství Ivana Fuksy na Olomoucku. Podle mluvčí ministerstva Terezy dvořáčkové byla hlavním tématem schůzek agrární budoucnost kraje a prevence před povodněmi.

Ministr zemědělství navštívil například Přerov, Olomouc a Šumperk. V Olomouckém kraji jednal s regionálními odborníky a politiky o rozvoji zemědělství a protipovodňových opatřeních. „Mezi lety 2007 až 2013 plánujeme vydat na protipovodňová opatření v Olomouckém kraji zhruba 735 milionů korun. Jednou z největších akcí je právěprobíhající výstavba hrází na Třebůvce a pokračování rozsáhlých ochranných opatřeních na řece Moravě,“ řekl Fuksa.

Ministr se také přijel přesvědčit, jak pokračují čistící práce na Plumlovské přehradě. Povodí Moravy ji zbavuje nánosů, ve kterých se usazují živiny podporující množení sinic. Bez sedimentů bude mít přehrada kvalitnější vodu a také se zvýší její retenční schopnost. V Plumlově také ministr debatoval s agrárními podnikateli o možnostech, jak podpořit zemědělce. „Mým záměrem vždy bylo, aby byl český sedlák konkurenceschopný a neztratil se se svými výrobky mezi množstvím produktů ze zahraničí. Ministerstvo zemědělství tento trend podporuje na domácí půděnapříklad kampaní Regionální potravina a za hranicemi se snažíme prosadit zájmy českých sedláků při vyjednávání o společné zemědělské politice,“ řekl ministr Fuksa.

S primátorem Olomouce Martinem Novotným a se zástupci Asociace soukromých zemědělců, okresní Agrární komory, Povodí Moravy a Státního zemědělského intervenčního fondu dále diskutovali hlavně protipovodňová opatření a aktuální otázky zemědělství.

Zemědělství a jeho budoucnost bylo také hlavním tématem diskuse se studenty Střední odborné školy v Šumperku. „Dnešní úspěšný zemědělec musí umět vícčinností, diverzifikace je už téměř nezbytnou podmínkou úspěchu v oboru. Jsem rád, že škola na to studenty připravuje,“ uvedl ministr.

Zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR

19.5.2011 13.58, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31