25. 5. 2020

Ministr Brabec vysadil do kamenice lososy

Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes návštěvou Národního parku České Švýcarsko završil sérii premiérových návštěv všech čtyř národních parků, při které mimo jiné vysadil osobně do řeky několik lososů.

Přímo v terénu se ministr seznámil s každodenní praxí správy chráněného území a také hovořil se zástupci regionu, v němž náš nejmladší národní park leží. Brabec se také sešel s pracovníky správy národního parku i se starosty obcí na území národního parku. Dále se seznámil s programy pro ohrožené druhy živočichů, pomocí kterých se ochránci snaží navracet na daná území už vyhynulé druhy, i s projekty zaměřenými na údržbu a rozvoj turistické infrastruktury. Mezi ně patří například plánovaná rekonstrukce turistické stezky Hřensko – Pravčická brána.

„České Švýcarsko je dalším z dobrých příkladů partnerské spolupráce národního parku a ochrany přírody s obcemi v regionu,“ uvedl ministr a ocenil že správa parku navazuje funkční regionální partnerství a spoluvytváří tak podmínky nejen pro ochranu přírody, ale také pro život v sousedství národního parku.

V terénu národního parku se ministr Richard Brabec seznámil s postupnou přeměnou nepůvodních smrkových monokultur na přírodě blízké smíšené lesy, dále pak s reintrodukčními programy pro ohrožené druhy, které jsou v tomto národním parku velmi rozšířené a úspěšné, konkrétně pro jedli bělokorou, sokola stěhovavého a lososa obecného. Ke zpětnému vysazení v minulosti vyhubených lososů osobně přispěl spolu s partnery projektu Návrat lososů vypuštěním malých lososů do říčky Kamenice. „Oceňujeme možnost prezentovat panu ministrovi naši práci přímo v terénu národního parku,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy národního parku České Švýcarsko, a dodává: „Často se jedná o věci, o kterých lze hovořit dlouhé hodiny, ale jejich skutečný význam lze zprostředkovat jedině osobní zkušeností.“

Naše voda, ilustrační foto: ministerstvo životního prostředí

3.6.2014 15.32, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31