18. 9. 2020

Letní číslo čtvrtletníku SmVaK Ostrava právě vyšlo

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) vydala dnes letní číslo čtvrtletníku „Z první ruky“. Informoval o tom mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

Děti dostaly vysvědčení, je začátek prázdnin a dovolených, ale je také dvacet let od katastrofálních povodní, které zasáhly povodí Odry a Moravy v roce 1997. Proto se hlavní text tohoto čísla věnuje právě tomuto tématu. Ředitel Ostravského oblastního vodovodu Jiří Komínek v editorialu popisuje, jak s povodněmi bojovali na úpravnách vody společnosti SmVaK Ostrava, aby byla zajištěna dodávka pitné vody pro obyvatele moravskoslezského regionu.

Tematický článek detailně popisuje, jak se s povodněmi vypořádávala vodohospodářská infrastruktura v kraji, ale i lidé, kteří se o ni v SmVaK starají. Text reflektuje škody, které událost vyvolala, i jaká opatření byla přijata, aby byly pro příště dopady živelných pohrom, co nejvíce je to možné, eliminovány.

Několik textů se věnuje investičním projektům, které byly zahájeny. Stavební sezóna na obnově vodohospodářské infrastruktury je v SmVaK v plném proudu. Informujeme také o boji s potkany, který jako každé jaro v našem regionu proběhl.

Protože je léto, přinášíme článek o tom, jak správně napouštět zahradní bazén, abychom se vyhnuli sousedským sporům a konfliktům. Naše zkušenosti z letošního roku ukazují, že toto téma je stále aktuální, protože někteří lidé jsou zřejmě nepoučitelní.

Vracíme se tentokrát také do historie a přinášíme článek popisující, jak byl před 125 let vybudován v Novém Jičíně veřejný vodovod. Sledování začátků zásobování pitnou vodou v jednotlivých městech regionu je zajímavé. Budeme v něm pokračovat i v dalších číslech.

Nezapomínáme ani na zaměstnance a region. Informujeme o akci pro zaměstnance, kterou jsme uspořádali ke čtvrt století existence akciové společnosti SmVaK Ostrava. Přinášíme zprávy ze zajímavých projektů, které jsme podpořili v našem zaměstnaneckém programu Plaveme v tom spolu!

Pokud nevíte, kam vyrazit k vodě – ať za turistikou nebo koupáním, podívejte se do sekce Výlety k vodě na portálu www.vodarenstvi.cz:-)

Zdroj a foto: www.vodarenství.cz

30.6.2017 14.41, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4