7. 6. 2020

Lesy ČR prodávají nemovitosti i starší auta a vykupují lesy

Nepotřebné nemovitosti, domy, byty i nebytové prostory, ale třeba také pozemky či malé vodní nádrže i použité automobily nabízí na svém webu www.lesycr.cz Lesy ČR. Informoval o tom dnes mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Podnik podle mluvčí zároveň vykupuje lesy, soukromé, obecní i církevní. Nabídněte je, vyzývá veřejnost a instituce.  Podnik prodává desítky nepotřebných automobilů i nemovitostí. Třídí je na webu pomocí filtru, například podle ceny, stáří nabídky, lokality nebo organizačních jednotek Lesů ČR, na kterých se prodávaný majetek nachází. Přehled i s fotografiemi a kompletními informacemi je zveřejněn zde:

nemovitosti – http://www.lesycr.cz/o-nas/prodej-nepotrebnych-nemovitosti-lcr/Stranky/default.aspx; movitý majetek včetně vozidel – https://pmm.lesycr.cz/apex/f?p=171:1

„Prodáváme tomu, kdo ve veřejné soutěži předloží nejlepší nabídku. Rozhodující je samozřejmě cena,“ říká Jindřich Hábr, vedoucí odboru správy majetku. Pro účast ve výběrovém řízení na prodej movitých věcí je nutné vyplnit, podepsat a odeslat Prohlášení účastníka výběrového řízení. Vzor je ke stažení zde: http://www.lesycr.cz/o-nas/prodej-nepotrebneho-moviteho-majetku-lcr/Stranky/prodej-nepotrebneho-moviteho-majetku-lcr.aspx. Současně s tímto dokumentem zájemce odešle nabídku s identifikačními údaji, nabízenou kupní cenou a dalšími náležitostmi. Vítězem veřejné soutěže se stane ten, kdo podá platnou nabídku s nejvyšší kupní cenou.

Podnik zároveň vykupuje lesy, a to od všech vlastníků. „V posledních čtyřech letech jsme vydali v rámci církevních restitucí 122 tisíc hektarů. Proto vykupujeme vhodné porosty, které mají výměru větší než tři souvislé hektary nebo které přímo navazují na státní lesy. Zájem máme i o mladší porosty, a to v případě, že tyto pozemky splní arondační kritéria. Cílem je zvětšit výměru státních lesů,“ vysvětlil Igor Kalix, správní ředitel Lesů ČR. Vlastníci lesních pozemků se mohou se svou nabídkou obrátit na místní lesní správy http://www.lesycr.cz/kontakty/organizacni-jednotky/Stranky/organizacni-jednotky.aspx?UnitTypeId=16 nebo využít e-mail: lesycr@lesycr.cz.
Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

21.2.2017 12.16, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Výběrová řízení

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5