11. 8. 2020

Legendární pirát kapitán Morgan navštívil Česko

Ačkoli sir Henry Morgan, jehož jméno nese značka Captain Morgan, české země nikdy nenavštívil, filmový Kapitán Morgan více než tři a čtvrt století po smrti toho skutečného do Česka zavítal. Natáčel tu totiž spot na podporu na podporu značky po celém světě.

Informoval o tom dnes mediální zástupce společnosti Stock Plzeň Jiří Janoušek. „Stock Plzeň se stal distributorem značky Captain Morgan v ČR v lednu letošního roku. Proto jsme byli velmi potěšeni, že si firma Diageo, která má Captain Morgan v portfoliu, vybrala pro natáčení globální reklamy právě Česko.“ uvedl manažer značky Captain Morgan Patrik Skála.

Reklama se natáčela v červnu na zámku Kačina, nedaleko Kutné Hory. Prostory zámku byly na krátký čas přeměněny na přístavní krčmu v jamajském Port Royal roku 1671. Právě zde se odehrává příběh, v němž značka Captain Morgan vůbec poprvé v ČR představuje osobu Kapitána Morgana přímo v reklamě. Děj spotu s názvem „Velká útrata“ se točí kolem problému s úhradou vysokého účtu Kapitána a jeho posádky. Morgan nakonec velmi svérázným způsobem dluh za sebe i své kamarády zaplatí.

Značka Captain Morgan drží v Česku více než 40 procentní podíl na prodejích v kategorii pravých rumů. Meziročně se přitom její prodeje zvýšily za období leden až červenec 2014 o více než 16 %. Celá kategorie přitom ve stejném období rostla o necelých 8 %.

Tradice značky Captain Morgan sahá do roku 1944. Originální receptury, které Captain Morgan využívá, jsou ovšem mnohem starší. Stock Plzeň nabízí na českém trhu tři produktové varianty značky Captain Morgan. Captain Morgan Original Spiced Gold představuje unikátní kombinaci karibských rumů a tajného exotického koření. Legendárním míchaným nápojem se stal zejména v kombinaci s colou. Captain Morgan Black Spiced představuje výraznější a temnější kořeněný produkt. Směs koření tvoří mimo jiné prvotřídní hřebíček a aromatická kůra skořicového stromu Cassia. Je vyráběn z nejkvalitnější třtinové Blackstrap melasy, je 3x destilovaný a stařený ve dvakrát vypalovaných dubových sudech. Captain Morgan Jamaica Rum snoubí chutě jamajského, guayanského a barbadoského rumu, destilovaných kombinací kontinuální a kotlíkové metody. Vyzrává v dubových sudech v ušlechtilou tekutinu plné tmavé barvy a získává v nich svou nezaměnitelnou, jemnou a bohatou chuť s jemně dřevitým a ořechovým podtextem.

Naše voda, foto: Stock Plzeň

5.9.2014 6.24, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ DÍLO ORLÍKVODNÍ DÍLO ORLÍK
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Srpen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6