21. 5. 2019

V Lázních Luhačovice začala rekonstrukce hotelu Morava

Lázně Luhačovice, a.s., začaly v těchto dnech rekonstruovat hotel Morava. Investice si vyžádá několik desítek milionů korun a potrvá do přelomu května a června 2015. Portál Naše voda o tom informoval Štefan Kuča z agentury Paper Life.

O projekt i samotnou realizaci re­konstrukce se podělí společnosti ze zlínského regionu. Po rekonstrukci se zvýší standard hotelu. Zrekonstruovaný hotel bude mít podle výkonného ředitele Lázní Luhačovice Jiřího Dědka kapacitu 160 lůžek s vlastním sociálním zařízením. „Jedná se o jednu z největších investičních akcí naší společnosti za posledních pět let. Naposledy se hotel dočkal opravy před asi půl stoletím. Aktuální kapacita hotelu je 180 lůžek, nová bude asi o dvě desítky míst nižší. V současnosti je totiž část pokojů ještě bez příslušenství, což už neodpovídá standardům současného ubytování. Po rekonstrukci bude mít každý pokoj k dispozici vlastní sociální zařízení, novou dispozici i vybavení. Obnovy se dočkají i společné prostory a zdravotní úsek. V hotelu vznikne i nová plynová kotelna, která zajistí větší efektivitu topení i lepší tepelný komfort v objektu,“ naznačil Dědek.

Hotel bude částečně zprovozněn již v polovině dubna. Místem rekonstrukce je část hlavního objektu střed (B), který je čtyřpodlažní, a část objektu C, kte­rý se nachází vpravo od něj. Cílem je zvýšení ubytovacího standardu vestavbou koupelen do jednotlivých pokojů a obměna interiérového vy­bavení. Součástí stavebních úprav je i rekonstrukce stávajícího výtahu a jeho prodloužení do čtvrtého patra. Změny se netýkají ob­jektu A, kde je umístěn balneopro­voz, a také přízemí objektu C, kde byla již v prosinci roku 2013 vybu­dována pracoviště individuálního tělocviku a tělocvična.

Hotel Morava leží na okraji lesa, nedaleko lázeňského parku v centru městečka Luhačovice. Výhodou hotelu je, že převážná část léčebných procedur se poskytuje přímo v objektu, další jsou poskytovány v 200 m vzdáleném hotelu Palace. Zajímavostí lázeňského domu Morava je jeho prostředí, tiché okolí, stylovost.

Lázně Luhačovice jsou nejoblíbenějšími moravskými lázněmi a s počtem cca 30 000 klientů ročně čtvrtými nejnavštěvovanějšími českými lázněmi. V Lázních Luhačovice se léčí onemocnění dýchacích cest, pohybového aparátu, trávicího ústrojí, látkové výměny (cukrovka), oběhového ústrojí, nervová onemocnění a onkologická onemocnění. Léčebné procedury jsou poskytovány v lázeňských hotelech Palace a Jurkovičův dům a v 5 specializovaných terapeutických zařízeních. Společnost Lázně Luhačovice, a.s., disponuje ubytovací kapacitou 1300 lůžek v 7 hotelech (z toho 500 lůžek ve 4 hvězdičkových hotelích), 10 penzionech a 2 dětských léčebnách. Služby poskytuje 520 zaměstnanců, z toho je 17 lékařů a 170 osob zdravotnického personálu.

Další údaje naleznete na www.LazneLuhacovice.cz

Naše voda, ilustrační foto: Paper Life

17.12.2014 14.24, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2