6. 7. 2020

Lázně Luhačovice nabízejí dětem program „Jarní prázdniny“

Lázně Luhačovice nabízejí letos dětem v období od 11. ledna do 18. března lázeňský pobyt o jarních prázdninách v rámci akčního programu „JARNÍ  PRÁZDNINY“. Informoval o tom generální ředitel lázní Eduard Bláha.

Cena pobytu na šest nocí pro dítě začíná na částce 5040 korun, včetně programu a plné penze, cena pro doprovod dítěte na 4740 korunách. „Naše unikátní přírodní léčivé vody na čele se světově proslulou Vincentkou umožňují u dětí lázeňskou léčbu nemocí dýchacího ústrojí, nemocí trávicího ústrojí a nemocí kožních (kromě lupénky). Pobyt v lázních o jarních prázdninách je vhodný především pro děti žijící v průmyslových a městských oblastech. Dětem jsou předepsány po konzultacích s lékařem inhalace a lázeňské procedury. Cílem pobytu je eliminace vlivu smogu působící na dětský organismus a celkové ozdravení. Rodiče doprovází své děti na všechny procedury. Lázeňské procedury jsou dětem podávány v nových, moderně vybavených léčebných centrech v dětských léčebnách,“ uvedl Bláha.

Pobyty s dětmi se nevážou pouze na jarní prázdniny. Při splnění přesně stanovených podmínek hradí lázeňskou léčbu v Česku plně nebo částečně zdravotní pojišťovna. Lázně Luhačovice jsou smluvním partnerem všech zdravotních pojišťoven v ČR. Klienti se můžou léčit i jako samoplátci po celý rok. Nepotřebují žádná lékařská doporučení. U léčebných pobytů na 14 dní a více poskytují lázně cenová zvýhodnění. Stačí, aby rodič požádal svého pediatra o lázeňskou léčbu, na co má plné právo. Pobyt v Luhačovicích dětem pomáhá, po léčbě jsou méně nemocné a jsou jim pak lékařem méně předepisována antibiotika. Pacientům se po pobytu v Luhačovicích sníží počet astmatických záchvatů, sníží se opakování zánětů horních cest dýchacích, průdušek a plic. U chronicky nemocných je zima zvlášť vhodná pro lázeňskou léčbu, protože zvýšenou zátěž v podobě inverze mohou lépe překonat na čistém vzduchu v Luhačovicích.

,,V období, kdy jsou průmyslové oblasti a přilehlá bydliště zamořeny zvýšenými koncentracemi škodlivých emisí v důsledku inverzí, najdou děti úlevu v čistém prostředí lázní. Lázně Luhačovice jsou jednou z nejlepších destinací pro lázeňskou léčbu dýchacích cest.  Jsou situovány v čisté oblasti Východní Moravy, obklopeny lesy a mají k dispozici přírodní minerální vody na čele s Vicentkou. Inhalace, pitné kúry a koupele posilní imunitní systém malých pacientů a přinesou jim psychickou pohodu a fyzickou zdatnost. Zdravotní pojišťovna hradí lázeňské léčení, celodenní stravování a ubytování. Děti od 1,5 roku až do 6 let mohou být léčeny v doprovodu rodičů, jejichž pobyt je také plně hrazen zdravotní pojišťovnou, konstatoval Bláha.

Další informace jsou na webových stránkách www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz.

Naše voda, foto: Lázně Luhačovice (dětská léčebna)

 

18.1.2018 6.13, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2