7. 4. 2020

17.8.2011 9.30, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách

Krušovické pivo uspělo v prestižní soutěži International Beer Challenge

Velký úspěch zaznamenala krušovická piva na mezinárodní odborné soutěži International Beer Challenge v Londýně. Informovala o tom dnes PR manažerka společnosti Heineken Kateřina Beute.

Podle jejích údajů ocenila odborná porota Krušovické Černé nejvyšším možným hodnocením -zlatou medailí, Krušovice Imperial pak ve své kategorii získaly stříbrnou medaili. Soutěž každoročně organizuje vydavatel prestižního odborného časopisu Drinks International, společnost Agile Media.

„Vítězství je pro naši značku velmi cenné, a to hned z několika důvodů. Soutěž International Beer Challenge patří k nejprestižnějším svého druhu na světě a letošní ročník odborníci hodnotí jako jeden z nejsilnějších co do kvality a úrovně posuzovaných vzorků. Krušovická piva získala dvě nejcennější medaile mezi více než 60 soutěžními pivy z třicítky zemí celého světa,“ říká Ludmila Pavlíčková, exportní manažerka značky Krušovice. „Zisk medailí v této soutěži také umožňuje umístit na obaly oceněných produktů loga soutěže se symboly medailí, takže příznivci našich oceněných značek se o zisku medailí dozvědí i z pivních obalů. Jistě ale využijeme i jiných forem komunikace, abychom naše příznivce informovali o tomto velkém úspěchu,“ dodává Ludmila Pavlíčková.

Piva značky Krušovice jsou dlouhodobým exportním lídrem portfolia pivovarské skupiny Heineken Česká republika. Krušovice Černé i Krušovice Imperial patří také mezi úspěšná piva na mezinárodních soutěžích. V roce 2009 získalo Krušovice Černé na mezinárodní odborné soutěži The World’s Best Beers v kategorii nejlepší tmavý ležák ocenění World’s Best Dark Lager 2009 a ve stejném klání pak pivu Krušovice Imperial odborná porota udělila titul „Highly commended“.

Zatímco čeští příznivci se s Krušovicemi Černými setkat mohou i v našich restauracích a v maloobchodní síti, Krušovice Imperial jsou určené pouze k exportu. Krušovice Dvanáctka, která se na našem trhu úspěšně prodává, je více chmelena a tudíž má výrazně hořkou chuť. Na vysokou hořkost ale zahraniční konzumenti nejsou příliš zvyklí, proto se vyváží méněchmelený Krušovice Imperial.

Historie pivovaru v Krušovicích sahá do hluboké minulosti. Jako jediná česká pivní značka byl pivovar po sto let ve vlastnictví české královské koruny, když jej v roce 1583 koupil král český a císař římský Rudolf II. Krušovičtí sládci pivo vaří bez přerušení letos rovných 430 let. Při výrobě používají ty nejlepší suroviny: žatecký chmel, křivoklátskou vodu a kvalitní odrůdy českých a moravských sladů. Krušovická piva se pravidelně umisťují na předních příčkách v degustačních soutěžích, mezi nejvýznamnější ocenění patří první místo pro KrušoviceČerné na soutěži World´s Best Beers v Londýně. Do portfolia krušovického pivovaru dále patří světlé výčepní pivo Mušketýr vařené ze čtyřech druhů sladů, polotmavý 13° speciál Malvaz a především pořádná krušovická Desítka a Dvanáctka. V roce 2010 ji pro český trh uvařil vrchní sládek pivovaru Tomáš Kosmák společně s původním sládkem pivovaru Václavem Kloubem, a to podle původní krušovické receptury.

Naše voda

17.8.2011 9.30, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JINOŠOVSKÉ ÚDOLÍJINOŠOVSKÉ ÚDOLÍ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Duben 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3