1. 6. 2020

Křesadla 2017 v Libereckém kraji jsou předána

Šest dobrovolníků Libereckého kraje obdrželo včera, 5. prosince na slavnostním večeru v Kulturním domě Crystal v České Lípě ocenění KŘESADLO 2017. Informovala o tom mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK), Iveta Kardianová.

Hostitelem letošního ročníku se poprvé stalo město Česká Lípa, organizátorem Dobrovolnické centrum Adra a partnerem byla již posedmé společnost SčVK. Záštitu nad včerejším večerem dobrovolníků převzal opět hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který předal první křesadlo oceněné Petře Hurtové, která i přesto, že sama není zcela zdráva, pomáhá seniorům v domě s pečovatelskou službou. Záštitu poskytla i starostka České Lípy Romana Žatecká a předala křesadlo dalšímu oceněnému, Zdeňku Frydrychovi, za jeho dlouholeté působení ve sboru hasičů. Dobrovolnice Kateřina Vítková se stala majitelkou 3. křesadla. Převzala je z rukou Jiřího Tošnera, ředitele občanského sdružení Hestia, který křesadla pro oceněné přivezl a současně vykřesáním jiskřičky křesadlem slavnostní večer zahajoval.

V pořadí 4. cenu lidství obdržel z rukou představitelů SčVK ředitelky komunikace a marketingu Ivety Kardianové a ředitele libereckého závodu Karla Blažka Petr Brož, který je nejmladším oceněným. Křesadlo páté v pořadí putovalo z rukou ředitele centra ADRA Petra Mášky dobrovolnici Janě Fryčové – pohádkové babičce a laskavé tetě. Šestým oceněným se stal Tomáš Krebs, který se svými kolegy oživuje historické tramvaje a křesadlo mu předal Jan Punčochář, ředitel regionální televize.

Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. jsou druhou největší vodohospodářskou společností v ČR. Délkou provozovaných sítí představují největší společnost v zemi. Společnost poskytuje komplexní servis v oblasti výroby a dodávky pitné vody a následného odkanalizování a čištění odpadních vod. Zásobuje 1,1 mil. obyvatel na území  Libereckého a Ústeckého kraje. Prostřednictvím dceřiné společnosti provozuje tyto služby i v oblasti Sokolovska. Společnost má 1715 zaměstnanců a provozuje 72 úpraven pitné vody a 215 čistíren odpadních vod. Je na špičce v implementaci moderních technologií pro úpravu a čištění vody. Zásadní důraz klade společnost na spokojenost zákazníků a úsporu času při vyřizování jejich požadavků. Jako první v ČR zavedla call centrum. Kvalitní služby zajišťuje i certifikace dle normy jakosti EN ISO 9001. Společnost zajišťuje i řadu dalších činností, zejména projekční a inženýrské činnosti pro průmyslové zákazníky i zákazníky z řad municipalit, dále průmyslový outsourcing, nebo realizaci vodohospodářských staveb „na klíč“, provádění laboratorních analýz a další činnosti.

Naše voda, ilustrační foto SčVK (dobrovolnictví SčVK)

6.12.2017 15.49, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

LÍTOŽNICKÝ RYBNÍKLÍTOŽNICKÝ RYBNÍK
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5