24. 3. 2019

Kdy se platí poplatky za odvádění srážkových vod z garáží

V praktické aplikaci zákonů týkajících se čištění a nakládání s vodami radí server enviprofi.cz.  Poslední výklad zákona se týká poplatků za odvádění srážkových vod z garáží.

Dotaz:

Podléhá platbě za odvádění srážkových vod veřejnou kanalizací podle § 20 odst. 6 zákona o vodovodech a kanalizacích srážková voda odváděná nebo odtékající do veřejné kanalizace z garáží?

Odpověď:

Srážková voda odváděná či odtékající z garáže nepodléhá platbě podle § 20 odst. 6 zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů (zákon o vodovodech a kanalizacích) v případě, že je součástí stavby určené pro bydlení (rodinný dům nebo bytový dům), nebytové prostory sloužící k podnikání (např. garáže autoservisů) od uvedené platby osvobozeny nejsou.

Zdroj: www.enviprofi.cz, ilustrační foto Naše voda

 

 

2.10.2016 2.19, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

VRACÍME VODU LESU

Kalendář Akcí

<< Březen 2019 >>
PÚSČPSN
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotoblog

více >

SVĚTOVÝ DEN VODY - ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAVSVĚTOVÝ DEN VODY - ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >