18. 9. 2020

Jubilejní – desáté MiNiGRANTY Veolia ve středních Čechách jsou rozděleny

Již deset let poskytuje společnost 1. SčV, a.s. svým zaměstnancům možnost účastnit se projektu MiNiGRANTY a získat tak finanční podporu na veřejně prospěšný projekt, který realizuje ve svém volném čase. Připomíná to mluvčí 1. SčV Kristina Blaszczyková.

„Tento program běží pod záštitou Nadačního fondu Veolia a zaměstnanci mohou získat maximální podporu 50 tisíc korun. Za deset let jeho trvání podpořila společnost 52 projektů za téměř 1,7 mil. korun.“ uvedla Blaszczyková. Škála oblastí, ve kterých zaměstnanci, ve svém volném čase pomáhají, je velmi pestrá. Jsou to zejména volnočasové aktivity dětí a mládeže, pomoc handicapovaným, či podpora biodiverzity a ochrana životního prostředí. V letošním roce uspělo za 1. SčV, a.s. se svou žádostí celkem devět projektů, mezi které bylo rozděleno přes 270 tisíc korun.

Finanční podporu například získal projekt na založení  lipové  aleje v bezprostřední blízkosti města Příbrami. Její založení bude plnit jak estetickou, krajinotvornou a ekologickou činnost tak i rekreační. Na odbahnění a vyčištění dna vodní nádrže v obci Hluboš navazuje další projekt, kterým je zachování přítomnosti vzácných živočichů osazením prostoru biotopem, který zajistí přírodní čištění vody. Dále díky získané finanční podpoře bude vybudovaná zóna pro vozíčkáře na významném hudebním festivalu v Českém Brodě a v obci Heřmaničky se mladí hasiči mohou těšit z nových překážek pro výcvik dětí na požární útok. Finanční podporu získal i kolega, který je po vážném úrazu v invalidním důchodu odkázaný na pomoc své rodiny. „Žádostí každým rokem přibývá, což svědčí o tom, že zaměstnancům není lhostejné prostředí, ve kterém žijí a snaží se tak nezištně přispívat k jeho zlepšení, o čemž zároveň svědčí i velká rozmanitost témat podávaných projektů.“ Doplnila Blaszczyková

Úspěšným žadatelům, kteří se zúčastnili slavnostního vyhlášení v příbramské restauraci Atollo, předala MiNiGRANT ředitelka Nadačního fondu Veolia Vendula Valentová a provozní a technický ředitel 1.SčV, a.s. Robert Morávek.

Společnost 1.SčV, a.s. je provozovatelem vodovodů a kanalizací v majetku obcí a měst na Příbramsku, Praze-západ a Praze-východ. Společnost zásobuje pitnou vodou 95 tisíc obyvatel a spravuje 813 kilometrů vodovodní sítě a 571 kilometrů kanalizačních stok. K lepší a dostupnější informovanosti zákazníků slouží zákaznické centrum v Příbrami a kontaktní místa v Sedlčanech, Mníšku pod Brdy, Říčanech, Českém Brodě a Jesenici a nepřetržitá zákaznická linka 840 111 322.

Naše voda, foto: 1.SčV, a.s.

29.6.2017 15.09, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4