23. 10. 2018

Jihomoravští vodohospodáři jsou držitelé ceny za společenskou odpovědnost

Vodárenská akciová společnost, a.s., se stala vítězem v kategorii podnikatelského sektoru a držitelem ceny hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška za společenskou odpovědnost. Portál Naše voda o tom informovala vedoucí komunikace společnosti Iva Šebková.

„Toto ocenění vnímáme nejen jako ocenění naší práce, ale především jako prestižní záležitost a v neposlední řadě jako jasný signál k veřejnosti, že pro ni kromě zajištění dodávek pitné vody a čištění odpadních vod děláme i řadu aktivit navíc – zejména v oblastech životního prostředí, sociální oblasti, ale také oblasti personální,“ uvedla Šebková.

Ocenění předal hejtman Michal Hašek na slavnostním večeru 19. listopadu 2015 v rámci III. ročníku konference „Společenská odpovědnost ve všech oblastech lidské činnosti”, kterou v těchto dnech hostí Multifunkční centrum zámku Lednice. Historicky první ročník soutěže vyhlásila v březnu 2015 Rada Jihomoravského kraje ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou jižní Moravy a Radou kvality ČR. Soutěže se mohly zúčastnit jak organizace podnikatelského, tak i veřejného sektoru včetně škol, nemocnic, sociálních zařízení, obcí apod. V roce 2015 podalo přihlášku do soutěže 23 organizací. Smyslem soutěže je veřejně ocenit úsilí organizací, které se společenskou odpovědností aktivně a nad rámec svých zákonných povinností zabývají.

Hejtman Michal Hašek před slavnostním oceňováním zmínil příklad legendárního podnikatele Tomáše Bati. “Tomáš Baťa kdysi řekl: Přímé jednání patří mezi prvotní podmínky úspěchu. Avšak jenom dobrý člověk může jednat přímo, a pouze dobrou, všem užitečnou práci možno konat před celou veřejností. Přímé, prosté jednání budí v lidech všechny dobré instinkty. Jednáš-li otevřeně s úmyslem posloužit lidem, tvůj úspěch je neodvratný… Myslím si, v těchto slovech je obsažena podstata a smysl společenské odpovědnosti. Úspěch je z tohoto pohledu něco druhotného, to co kráčí za otevřeným jednáním a službě společnosti a jejím členům,“ uvedl Michal Hašek, který vyzdvihl mimořádný společenský význam všech oceněných.

Vítězové premiérového ročníku převzali mimo certifikát „Společensky odpovědná organizace“ také umělecké dílo symbolizující strom života, za jehož návrhem i zpracováním stojí mladí talenti oboru umělecký keramik, keramička z Masarykovy střední školy Letovice.

Naše voda, foto: Vodárenská akciová společnost

 

20.11.2015 17.08, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Kalendář

<< Říjen 2018 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotoblog

více >

KŘEST KNÍŽKYKŘEST KNÍŽKY
Autor: Nina Havlová

Video dne

více >