23. 4. 2019

Jak se zapojit do projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko

I když je hlavním dnem kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ sobota 16. Dubna, uklízet nepořádek v přírodě bude možné i v jiných termínech. Jak ale upozorňuje Radek Janoušek ze spolku Ekosmák, důležité je se co nejdříve přihlásit na www.UklidmeCesko.cz.

Organizátoři akce z Českého svazu ochránců přírody, spolku Ekosmák a dalších zúčastněných organizací se snaží dát dohromady dostatečný počet nadšenců, kteří jsou ochotní s nepořádkem kolem nás společnými silami „zatočit“. „Pokud je Vám myšlenka dobrovolnické úklidové akce blízká, neváhejte se připojit a zorganizujte si úklid ve Vašem okolí. „Snažíme se organizátorům místních úklidů organizaci co nejvíce ulehčit a podpořit je nejen radami, mediální kampaní ale i materiálně, zasláním balíčků s pytli a rukavicemi pro dobrovolníky,“ říká jeden z organizátorů akce, Miroslav Kubásek. „Abychom věděli, kolik účastníků se letos chystá uklízet a mohli jim materiál včas přichystat a rozeslat, potřebujeme, aby se nám přihlásili co nejdříve, ať už jsou z obcí, zájmových sdružení, škol, či firem,“ dodává Kubásek.

„Někdy opravdu stačí dobrovolníky jen popostrčit zasláním pár pytlů a rukavic, jejich nadšení pak leckdy velmi překvapí. Nebojí se přispět třeba upečenou bábovkou pro dobrovolníky nebo doprovodným programem pro děti“, říká koordinátorka projektu z Českého svazu ochránců přírody Kateřina Landová a dodává: „Jsme pouhými prostředníky. Snažíme se v lidech podpořit energii udělat něco užitečného pro zdraví svého okolí, zapojit vlastní ruce, ukázat, že to jde a nakonec se společně těšit z čistého a bezpečného prostředí. Rádi bychom, kdyby se lidé zároveň zamysleli i nad tím, zda obal sebraný teď kdesi v přírodě vůbec musel vzniknout.“ Hlavním cílem kampaně „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ není uklidit všechny černé skládky, ale především motivovat dobrým duchem akce širokou veřejnost k nevytváření skládek nových.

Kontakt: Radek Janoušek, Spolek Ekosmák, tel. 777 176 675, radek@uklidmecesko.cz

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

18.2.2016 17.47, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VRACÍME VODU LESU

Kalendář Akcí

<< Duben 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Fotoblog

více >

HŘENSKO - EDMUNDOVA SOUTĚSKAHŘENSKO - EDMUNDOVA SOUTĚSKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >