1. 6. 2020

Interaktivní mapa vín slaví první výročí své existence

Mapa Wine of Czechia | Víno z Česka oslaví s prvním jarním dnem první rok. V březnu 2017 se na ní objevil první záznam, pomyslné č. 1 nese shodou okolností Cech blatnických vinařů, následovaný Cechem českých vinařů a Cechem kyjovských vinařů.

Informoval o tom Petr Javůrek z Wine of Czechia s tím, že tehdy ještě aliance vinařů neobsahovaly soupisy svých členů – pokud se o ně s veřejností dělí – ani vzájemné odkazy mezi aliancemi a jejich členy jako je tomu dnes, tahle a mnoho dalších funkcí přibyly později. Počet uživatelů mapy podle něj stále roste, což vyplývá z bezmála tří tisíc zobrazených vinařství a podniků, kde lze vína koupit nebo ochutnat, ale také z funkcí mapy, které navíc stále přibývají.

„Že lze každému poslat přímo z mapy e-mail na jeden klik už je známé dlouho. Novinkou ale je přehledný řádkový výpis všech podniků, které se nacházejí na právě nastaveném výřezu mapy. Kdo hledá vinaře v Bořeticích nebo jejich okolí, nastaví si Bořetice do středu obrazovky a pak už mapu libovolně přibližuje nebo oddaluje a spolu s tím se mění seznam všech dostupných vinařství nebo vinných sklepů. A kdo nehledá na blind, protože zná název vinařství, sdružení VOC, aliance nebo vinárny či vinotéky, zadá ho do vyhledávacího pole a přímo v něm se ihned nabídne možnost hledaného zobrazit,“ popisuje Javůrek.

Trochu jinou mapu nabídne na domovské stránce tlačítko s nadpisem Zahraniční soutěže, kde se pod titulkem Česká vína na zahraničních soutěžích 2017 zobrazí v časové posloupnosti všechny destinace významných zahraničních mezinárodních soutěží, na kterých vloni tuzemští vinaři uspěli. Tento medailový úspěch také mají producenti zaznamenaný přímo na své vlastní kartě. Jednoduše tak najdete producenty, kteří si přivážejí medaile z letošní Vinalies Internationales 2018 nebo z Bacchus 2018.

Pod dalším tlačítkem s textem Události jsou v kalendáři k nalezení nadcházející i minulé události jako jsou výstavy, soutěže, košty, degustace, veletrhy a další akce. Zadat akci lze jednoduše, informujte nás o ní mailem nebo webovým formulářem.

Koho zajímají fakta, má je ve stále aktualizované podobě kdykoli k dispozici zde. A kdo by chtěl mít kus této podrobné mapy na svém vlastním webu, třeba se svým vinařstvím nebo sklepem, může si pohodlně vybrat jakkoli rozsáhlý nebo naopak podrobný výřez z celé mapy a po dohodě s administrátorem vložit ho vložit na své stránky.

Naše voda dle: www.wineofczechia.cz

20.3.2018 18.08, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

LÍTOŽNICKÝ RYBNÍKLÍTOŽNICKÝ RYBNÍK
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5