3. 7. 2020

Inovace budou jedním z hlavních témat výstavy Vodovody a kanalizace 2013

V pořadí 18. ročník mezinárodní vodohospodářské výstavy Vodovody – kanalizace (VOD-KA), jejímž odborným garantem je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK), se uskuteční od 21. do 23. května na pražském výstavišti v Letňanech.

Podle organizátorů přinese výstava VOD-KA po dvou letech kombinaci široké přehlídky novinek, inovací, technologických zlepšení a aktuálních oborových informací. Právě dvouletá periodicita konání výstavy v kombinaci s dalšími novinkami zvyšuje její atraktivitu jak pro všechny tradiční i nové vystavovatele, tak i pro návštěvníky. Podle pořádající společnosti Exponex je pro nadcházející ročník symbolické slovo „nové“, v praxi nové místo konání v nově zbudované části výstaviště v Praze Letňanech, v nových moderních výstavních halách společně s novým konceptem výstavy a s jejím propojením s novou konferencí „Voda fórum“. Výstava přináší také nové příležitosti nejenom v podobě prezentace širšího spektra novinek vystavovatelů či technologických zlepšení, ale i nové skupiny návštěvníků z Čech, které přivádí přesun výstavy do Prahy.

Podle manažerky výstavy Jany Ostré znamená nový koncept mimo jiné pořádání výstavy VOD-KA jednou za dva roky. Pro letošní ročník je dosud přihlášeno 181 vystavovatelů, kteří prezentují 289 firem z 20 států. Dvouletý koncept uvítala řada firem, a v letošním roce se tak někteří vystavovatelé vrátili.

Výstava VOD-KA proběhne ve dnech 21.-23. května v nových halách 3 a 4 Výstaviště Praha Letňany. „V hale 3 budou armatury, potrubí, měření, regulace a řízení. V hale 4 bude čištění, projektování, ministerstva, SOVAK i například plány povodí,“ informovala Ostrá.

Letošní novinkou a zajímavostí je i úzká spolupráce s Chorvatskem. Jak řekl Aleš Pohl z Exponex: “Chorvatsko má nyní blízko k evropským penězům a má zájem o naše projektanty, technologie a výrobky. V delegaci na výstavě budou z významné osobnosti z oblasti vodohodpodářství v Chorvatsku, které se podílí na  rozhodování o zakázkách a jejich přípravě. Chorvatsko je zemí s centralizací hospodaření s vodou, což je velmi dobrý základ pro spolupráci.”

Do sbírky novinek, které provází letošní ročník vodohospodářské výstavy, lze zahrnout také nová témata, kterým se bude výstava věnovat. V centru pozornosti bude především problematika inovací ve vodním hospodářství a ekoinovace, a to nejenom z pohledu představení nových technologií, ale i jejich samotný vývoj a výzkum jako jeden z možných nástrojů posílení konkurenceschopnosti firem i celé ČR. Další neméně zajímavou tematickou skupinou je problematika hospodaření s vodou, která je aktuální nejenom v lokálním, ale především v celosvětovém měřítku. Organizátoři proto z tržeb za vstupné finančně podpoří projekty humanitární a rozvojové pomoci na téma Voda, které organizuje nezisková společnost Člověk v tísni.

Doprovodný program je podle ředitelky SOVAK Miloslavy Melounové rozdělen do jednotlivých dnů podle jednotlivých témat. První blok je věnován novele zákona o vodovodech a kanalizacích, kterou bude přednášet přímo ministerstvo zemedělství. Novela jistě nebude v době konání výstavy v konečné podobě, ale i tak bude velmi zajímavé slyšet komentář z úst předkladatele. A to i vzhledem k tomu, že některým ustanovením, například financování vodovodních přípojek z předkládané novely, byla již v médiích věnována pozornost. Druhé téma je plánování v oblasti vod. Připravuje se druhá etapa národních plánů povodí, přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí. Třetí téma je hospodaření s dešťovými vodami z právního pohledu.

Jeden celý den bude věnován kalům. Jejich kvalitě, legislativě v oblasti nakládání s kaly, možnostem jejich energetického zhodnocení, možnostem podpory a podobně. Odborným garantem doprovodného programu ve čtvrtek je Asociace pro vodu a tématem je problematika domovních čistíren odpadních vod (DČOV), tedy legislativa, ohlašování, vhodnost typů, kontrola a nová problematika odborné způsobilých osob pro kontrolu DČOV.

Zdroj: tzb-info.cz

http://www.tzb-info.cz/9826-blizi-se-mezinarodni-vystava-vodovody-kanalizace-2013

30.4.2013 3.13, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2