1. 6. 2020

Idnes.cz: Většina vodárenských firem v Pardubickém kraji chce zdražovat

S výjimkou Litomyšle bude od ledna voda ve městech na Pardubicku dražší. Píše o tom Idnes.cz.

Čtyřčlenná rodina se spotřebou sto padesáti kubíků vody za rok dnes platí kolem deseti tisíc korun. V závislosti na lokalitě to může být příští rok až o tisíc korun více.

O ceně vody pro Pardubicko a Chrudimsko je známo jen to, že bude vyšší. Například v Moravské Třebové však už lidé mají jistotu, že zaplatí o bezmála osm procent víc než letos.

Právě v Moravské Třebové mají spolu s Chrudimí a Pardubicemi za vodné a stočné jednu z nejvyšších cen v kraji. Chrudimské odběratele podle ředitele tamější Vodárenské společnosti Romana Peška žádné dramatické zvýšení ceny nečeká.

Na rozdíl od předchozích let se totiž zastavil pokles spotřeby, a tak by měl být růst cen vodného a stočného mírnější, než v minulých letech. Konečnou kalkulaci nicméně ještě firma nesdělila. „Tu musí schválit Vodovody a kanalizace Chrudim,“ uvedl v Idnes.cz Pešek.

Nové ceny zatím nechtějí lidem prozradit ani ve Vodovodech a kanalizacích Pardubice. „Ceny nahoru půjdou určitě. O kolik to ale bude, je předčasné spekulovat. Máme připraveno pět variant a uvidíme, kterou z nich nakonec nejvyšší orgány společnosti schválí,“ uvedl ředitel Josef Fedák.

Všichni dodavatelé vody tvrdí, že hlavním důvodem zdražování je zvyšování cen pohonných hmot, které se promítají jak do přímých nákladů, tak do nakupovaných služeb. Roli hraje také předpokládaný růst cen elektrické energie.

Jako jediný důvod zvýšené ceny vody v Ústí nad Orlicí pak jednatel společnosti TEPVOS Václav Knejp uvádí, že budoucí cenový vývoj je důsledkem nedávno zahájených prací na kanalizaci a čistírně odpadních vod.

Zdroj a více: Idnes.cz

8.11.2012 9.13, Rubrika: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

LÍTOŽNICKÝ RYBNÍKLÍTOŽNICKÝ RYBNÍK
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5