22. 8. 2019

Zkuste se inspirovat: I přes chladné léto si Koupaliště Flošna udrželo návštěvnost

I přesto, že byl na hradeckém Koupališti Flošna pouze jeden teplý týden a to až na samém konci prázdnin, dosáhlo koupaliště návštěvnosti přes 88 000 lidí, což je pouze o 7 procent méně, než v sezóně minulé. Jak se toho dosáhlo, vysvětlila portálu Naše voda Magdaléna Vlčková, mluvčí města Hradec Králové.  

Většinu této sezóny provázelo chladné počasí a deště. Teplých dní, které se pohybovaly alespoň ke 30°C bylo v této sezóně 3x méně, než v sezóně minulé. Z tohoto důvodu muselo být bohužel během letních prázdnin zrušeno velké množství sportovních a zábavných akcí. Výsledek jasně ukazuje, že i ve špatném počasí, si návštěvníci cestu na Koupaliště Flošna najdou.

Provozovatel totiž měl do právě skončené sezóny připraveno i několik novinek. Jednou z prvních, které se připravovaly již během zimních měsíců, bylo zavedení kamerového systému a rozšíření množství trezorků na osobní věci návštěvníků. Tato změna výrazně přispěla ke zvýšení bezpečnosti a velkou měrou pomohla ochránit majetek návštěvníků koupaliště. Dalším významným zkvalitněním služeb bylo otevření prodejního stánku na letní terase, který zajišťoval prodej všech věcí souvisejících s koupáním od nafukovacích kruhů až po opalovací krémy.

Na žádost návštěvníků byly do 50 metrového bazénu nainstalovány plavecké dráhy. Velmi sledovanou novinkou bylo noční koupání, které nám nepříznivé počasí dlouho neumožňovalo uspořádat. Na jediný teplý prázdninový týden bylo naplánováno 4x noční koupání. Z důvodu deště muselo být jedno z nich v průběhu dne odvoláno. Návštěvnost posledního nočního koupání se pohybovala kolem 300 osob při maximální povolené kapacitě 400 osob.

Během sezóny bylo v ranních a večerních hodinách zavedeno jednohodinové vstupné na čipové hodinky, které ocenili především pravidelní kondiční plavci. Využívaná byla i možnost platby na rodinné pasy a sleva 20% pro školy a školská zařízení. Procento lidí platících Městskou kartou v minulé a této sezóně se nezměnilo. Ovšem návštěvníků využívajících čipové hodinky, které je možno použít nejen na Koupališti Flošna a Wellness studiu Flošna, ale také na 50m plaveckém bazénu a v Městských lázních – Aquacentru, přibylo a to z 5,35% v sezóně 2010 na 14,1% v sezóně 2011 z celkového počtu návštěvníků koupaliště. 

Na Koupališti Flošna se tuto sezónu oproti sezóně minulé pořádalo i velké množství sportovních aktivit. Asi nejoblíbenější aktivitou byla Aqua Zumba, která se pořádala zcela zdarma v relaxačním bazénu. Na letních terasách se tančila i klasická Zumba.

Velmi oceňovaná byla možnost si v rámci vstupného vyzkoušet potápění s dýchacím přístrojem pod dohledem profesionálních potápěčů. Další oblíbenou sportovní aktivitou je cvičení na trampolínkách, které probíhá i po skončení letní sezóny a bude probíhat ve vnitřních prostorách i nadále po celý rok.

Zdroj: Město Hradec Králové, Naše voda

24.9.2011 21.37, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

CHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCECHMELAŘSKÝ DEN, STEKNÍK U ŽATCE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Srpen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1