25. 5. 2020

Hráz přehrady Sedlice se letos neopraví

Hráz Sedlické přehrady, do níž zatéká, se opraví letos, tvrdilo ještě nedávno Povodí Vltavy. Jak ale informuje Pelhřimovský deník, vzhledem k tomu, že se dosud nepodařilo dojednat potřebné smlouvy mezi Povodím Vltavy a Krajem Vysočina, z původního plánu sešlo.

Jak podle deníku potvrdil vedoucí odboru dopravy humpoleckého městského úřadu Pavel Prchal, stavební řízení je nyní přerušené. Dodal, že cílem bylo směrovat práce na prázdniny, aby uzavírka neomezila školní autobusy. „Veřejnoprávní projednání stavby vyžaduje zajištění stavebního povolení, vzhledem k umístění díla na dvou katastrálních územích Krajského úřadu Vysočina a městského úřadu Humpolec. V případě souhlasného vyjádření obou institucí bude teprve následně probíhat zadávací a výběrové řízení na zhotovitele. A s ohledem na to, že stavbu je možno provádět jen od června do září kvůli školní autobusové lince, i s ohledem na vývoj projektu byl termín posunut na rok 2015,“ sdělil mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.

Jak uvádí náměstek hejtmana pro dopravu a majetek Libor Joukl, krajský úřad nedávno vyzval PVL k doložení smlouvy zakládající právo stavby a nájemní smlouvy. Ta první podle něj už prošla radou kraje a je ve fázi podpisu, druhá je prý připravena u pelhřimovských silničářů a bude odeslána PVL. Smlouvy mimo jiné řeší to, kde bude staveniště a zda je možné skládat materiál na cizím pozemku. Náměstek Libor Joukl tvrdí, že právníci Povodí Vltavy víceméně neakceptují smluvní vzory, které kraj běžně používá. Jenže podle mluvčího Roldána je celá věc složitější.

Joukl si každopádně myslí, že vše potřebné by se do června dalo stihnout, ale Povodí Vltavy prý v březnu kraji sdělilo, že opravu odloží. „Důvody jsou podle Povodí Vltavy nedokončená stavební řízení, dále to, že nebude možné připravit zadávací dokumentaci a ukončit výběrové řízení tak, aby stavba mohla proběhnout od června do září, což je i podmínka obcí,“ doplnil Joukl. Obě instituce ale věří, že se domluví a že bude pokračovat vzájemná spolupráce.

Zdroj: Pelhřimovský deník, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

25.4.2014 12.49, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31