2.2.2012 11.09, Rubrika: Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství
Hradec Králové se chystá opravit hráz rybníku Datlík
Řadu priorit si na tento rok stanovilo vedení městem vlastněné společnosti Městské lesy Hradec Králové. Mezi jinými půjde o rekonstrukci hráze rybníka Datlík. Informovala o tom mluvčí města Hradec Králové Magdaléna Vlčková.
„Hráz rybníka Datlík se propadá. Jedná se o havarijní stav. Je nutné tam udělat sypanou kamennou hráz. U rybníka Datlík, stejně jako postupně i u dalších rybníků, chceme vybudovat korzo, kde by lidé v době prodeje ryb chodili a mohli si tam i nechat ugrilovat ryby. Budeme žádat o povolení, které nám grilování ryb umožní,“ prozradil Milan Zerzán, ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové.
V plánu je i výstavba veřejného krytého ohniště – u rozcestí za hájovnou U dvou šraňků na rozcestí cest do Svinar a na Krňovice. Dojde také na opravy lávek a zábradlí přes vodoteče.
Zdroj: Město Hardec Králové
2.2.2012 11.09, Rubrika: Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářstvíAktuality
Fotoreportáž: Oslavy 60 let existence Povodí Ohře (+ video)
Akt. 6.6.2026 9.10Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Statistiky a kauzy
V České Vrbném je opět v provozu bezplatný přívoz přes Vltavu
Akt. 5.6.2026 10.09Rubrika: Čistota vody a rekreace, Lodní doprava, Podnikání s vodou a zákony












