14.9.2024 12.16, Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině
Hejtman Moravskoslezského kraje vyhlásil v regionu stav nebezpečí
Hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica vyhlásil v sobotu s ohledem na aktuální situaci v regionu stav nebezpečí.
K vyhlášení stavu nebezpečí vyzvala hejtmana i Ústřední povodňová komise. V kraji má nadále silně pršet. Podle aktuálních predikcí nelze na Jesenicku, Krnovsku a Opavsku vyloučit, že kumulační průtoky mohou přesáhnout úroveň stoleté vody.
Zdroj: Moravskoslezský kraj, foto: Záchranný útvar HZS ČR
Aktuality
V České Vrbném je opět v provozu bezplatný přívoz přes Vltavu
Akt. 5.6.2026 10.09Rubrika: Čistota vody a rekreace, Lodní doprava, Podnikání s vodou a zákony
ČHMÚ: V pátek zaprší na většině území republiky
Akt. 4.6.2026 16.23Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině













