5. 7. 2020

Fotoreportáž: Den otevřených dveří na Povodí Vltavy

Jednou z mnoha doprovodných akcí ke Světovému dni vody byl také „Den otevřených dveří na Povodí Vltavy“, který se uskutečnil v sobotu 24. března v prostorách sídla závodu Berounka v Plzni. Na místě byla i redakce portálu Naše voda a připravila pro vás z akce tradiční fotoreportáž. Foto – klikni zde!

Den otevřených dveří se konal v době od 9.00 do 14.00 hodin a účastníci si mohli v této době vybrat ze skutečně pestrého doprovodného programu, který připravili zaměstnanci závodu Berounka. Zvláště potěšitelná byla velká účast nejmladší generace, pro kterou bylo jistě zážitkem sledovat vybavení laboratoří, které provádějí monitoring látek ve vzorcích vody, a především pak atraktivní ukázky chemických pokusů ve spojitosti s vodou, včetně odhalení tajného neviditelného písma. Děti také měly k dispozici dětský koutek, jehož součástí byl i test znalostí týkajících se vody. Na úspěšné absolventy testu pak čekala drobná odměna.

Součástí dne otevřených dveří byly také čtyři odborné přednášky o vodě, ukázka činnosti rybolovné čety Povodí Vltavy, spousta bannerů týkajících se vody nebo ukázky bakterií žijících ve vodě, včetně známé E. coli, či výstavka vodních živočichů. Na své si ale přišli i dospělí, kteří se na místě dozvěděli mnoho nepříliš známých informací o činnosti Povodí i rozsahu prací, které Povodí Vltavy zajišťuje jak z pohledu dostatku vody, tak její kvality, včetně opatření prevence sucha nebo naopak povodní.

Z předvedených chemických pokusů pro vás chystáme videoreportáž, stejně jako videorozhovor s vedoucím úseku organické analýzy berounského závodu Povodí Vltavy Milanem Koželuhem o rostoucím znečištění vod přípravky kosmetického průmyslu, které představují obdobnou hrozbu, jako známější pesticidy nebo antibiotika.

Naše voda, foto a fotoreportáž Naše voda – Nina Havlová

 

24.3.2018 17.23, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NS U MLEJNANS U MLEJNA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2