15. 10. 2019

EET může zkomplikovat předvánoční prodeje kaprů

Symbol Vánoc , prodej kaprů z kádí, je v ohrožení. Poukázala na to ve své reportáži TV Nova s tím, že podle prodejců jejich podnikání ohrožuje EET. Chtějí výjimku, aby nemuseli elektronickou evidenci jen na pár dní v roce zavádět. Problémem se začala zabývat i vláda.

“Prodejci, to jsou většinou najímaní lidé, brigádníci, studenti, lidé v penzi nebudou mít zájem si pořizovat na pár dnů v roce elektronickou evidenci tržeb,” řekl Michal Kratochvíl, ředitel Rybářského sdružení České republiky. Stánků s prodejem živých ryb by mohlo nejenom dramaticky ubýt, také by mohli podle prodejců letos kapři ve větší míře kvůli evidenci “plavat do zahraničí”. “Může se stát, že ten prodej živých ryb bude směřovat do exportu,” doda  Kratochvíl.

Prodej vánočních kaprů z kádí a jeho zapojení do elektronické evidence tržeb se dostal až do Strakovy akademie. Rybáři totiž se svým problémem přišli až za premiérem. “Mohlo by se stát, že to řadu prodejců odradí, aby se do toho vánočního prodeje kaprů pouštěli. Myslím, že bychom museli přijmout taková opatření, aby se něco takového nestalo,” řekl premiér Bohuslav Sobotka.

Podle premiéra například na Slovensku prodejci živých zvířat a ryb nemusí mít registrační pokladnu. Jenže proti jakýmkoliv výjimkám v systému je současný ministr financí. “Můj postoj je žádné další výjimky nedělat a opravit zákon jako celek, nikoliv přidávat jednu výjimku za druhou. Několik jich tady bylo zmíněno, nemá cenu to řešit parciálně,” řekl Ivan Pilný. “Myslím si, že tato výjimka pro prodej kaprů ale i některých dalších komunit, by prostě tady měla být, jako trvalá součást toho zákona,” řekl ministr zemědělství a krajský zastupitel Marian Jurečka.

Zdroj: TV Nova, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

16.10.2017 7.08, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NANOFILTRAČNÍ STANICE DOMAŠOV NAD BYSTŘICÍNANOFILTRAČNÍ STANICE DOMAŠOV NAD BYSTŘICÍ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Říjen 2019 >>
PÚSČPSN
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3