30. 5. 2020

Dům NATURA v Příbrami otevřel další tři expozice, další se chystají.

Návštěvníci Příbrami získali dnes další možnost, jak příjemně strávit čas. V září nově otevřený Dům NATURA u centrálního náměstí T. G. Masaryka zpřístupnil totiž tento pátek veřejnosti další tři expozice.

Zřizovatelem Domu NATURA je obecně prospěšná společnost Ekologické centrum Orlov (ECO), která má statut krajského střediska environmentální výchovy Středočeského kraje. „Dům NATURA je multifunkční objekt přibližující krásy, bohatství a turistické možnosti Brd. Zároveň chce být zázemím i pro společenský, kulturní a občanský život města a jeho okolí,“ vysvětlil Vladimír Král, ředitel ECO.

První dvě zajímavé expozice věnované představení CHKO Brdy a Historii vojenského újezdu Brdy jsou zpřístupněné od září. Dnes k nim přibyly expozice živých plazů a obojživelníků žijících v Brdech i dalších lokalitách České republiky, dále pak stálá expozice druhého největšího muzea lišajů na světě a třetí expozici tvoří výstava unikátních leteckých fotografií Nebeské Česko, jejímž autorem je příbramský rodák Jiří Jiroušek. „Expozice jsme komponovali tak, aby propojovali atraktivitu obsahu s prožitkem a s prvky mediální komunikace,“ zdůraznil Luboš Gardoň, projektový manažer ECO.

Do Domu NATURA tak míří jak učitelé se svými dětmi, zejména v rámci výuky biologie, environmentálního vzdělávání, tak rodiče s dětmi, ale i například senioři. Velký záběr a pestrost připravených expozic, z nichž část je vázaná na CHKO Brdy, která leží na hranicích města Příbram, vyhovuje širokému zájmu veřejnosti.

Činnost Domu NATURA doplňuje i Destinační agentura Brdy Ekologického centra Orlov, která zahájila svoji činnost více než před rokem. Od ledna je připraveno spuštění Nadačního fondu Brdy. Smyslem destinační agentury je umožnit spolupráci měst, obcí, krajských úřadů a dalších subjektů z regionu Brdy a jejího bezprostředního okolí v zájmu citlivého rozvoje cestovního ruchu a zvýšení atraktivity pro jeho návštěvníky. „Další nové expozice zaměřené na Indii a příbramské betlémáře plánujeme zpřístupnit na jaře příštího roku,“ prozradil Vladimír Král.

Dům NATURA slouží jako zázemí pro vědeckou a výzkumnou činnost, semináře a konference se zaměřením nejen na Brdy a problematiku ochrany životního prostředí, ale i pro kulturní a vzdělávací akce. Například v roce 2018 plánuje mezinárodní paleontologický kongres.

Naše voda, foto expozice: ECO

9.12.2016 19.36, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31