27. 5. 2020

Dobrovodská stoka zaplavuje lidem garáže

Už skoro pravidelně zaplavuje voda z Dobrovodské stoky v ulici J. Plachty na českobudějovickém Pražském předměstí desítky garáží. Píše o tom Českobudějovický deník.

Záplava sice dosahuje jen do výše deset, dvacet centimetrů, ale nepříjemností způsobuje dost. „Dřív to bylo tak jednou za deset let. Teď je to stále častější a letos je to už po sedmé,“ posteskl si na adresu vody ve své garáži Jaromír Valtr. Dodal, že příčinou může být i to, že v okolí stoky přibylo zpevněných ploch, v poslední době třeba další kus za nádražní komunikace. Jiný majitel garáže Pavel Dvořák s hořkým úsměvem poukazuje na to, že když hlásí krupobití, může si vybrat. Buď bude riskovat, že mu auto v garáži zaplaví voda, nebo že ho venku potlučou kroupy. Jeho garáž je navíc jednou z těch, kde už se objevily praskliny, zřetelná spára sahá od podlahy až ke stropu.

Pomocnou ruku ale majitelé garáží zřejmě momentálně naleznou jen na konci svého ramene. Povodí Vltavy ani město žádné okamžité opatření nepřipravují. Město už sice zadalo zpracování územní dokumentace pro úpravy potoka a navrhuje přeložení koryta do nové trasy, ale provedení tohoto plánu přichází v úvahu nejdříve příští rok. Nyní město podle tiskové mluvčí Jitky Welzlové nic nechystá, také proto,že břeh potoka patří Povodí Vltavy a za hranicí břehu už je vše v soukromém vlastnictví. „Stavba nějaké zídky, která by eventuálně zastavila vylití potoka, není v kompetenci města,“ dodala Jitka Welzlová.

Okamžitá opatření nechystá ani Povodí Vltavy, protože při současných přívalových deštích by podle Jana Flíčka, vedoucího budějovického střediska Povodí, nepomohlo ani bagrování koryta. Šancí pro budoucnost je podle Flíčka jen rozšíření koryta nebo jeho přeložení.

Zdroj:Českobudějovický deník

 

9.8.2012 12.23, Rubrika: Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

NOVÝ MOST PŘES LABENOVÝ MOST PŘES LABE
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31