17. 6. 2019

18.2.2019 17.07, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

Dnes odstartovaly nominace na Ceny Josefa Vavrouška

Dneškem startují nominace na 23. ročník environmentální Ceny Josefa Vavrouška, kterou uděluje Nadace Partnerství výrazným osobnostem za konkrétní činy na poli zdravého životního prostředí a udržitelného rozvoje. Informoval o tom David Kopecký z mediálního oddělení Nadace.

Nominace jsou otevřeny široké veřejnosti na www.cenajosefavavrouska.cz až do 10. dubna, a to ve dvou kategoriích – za dlouhodobý přínos životnímu prostředí a za významný ekologický počin. Vavrouškovu environmentální cenu vyhlašuje Nadace Partnerství na počest předního českého ekologa a bývalého ministra životního prostředí Josefa Vavrouška. Ten by se letos dožil 75 let. O tom, kdo letos doplní bezmála čtyřicítku laureátů a laureátek, rozhodne dvanáctičlenná porota sestávající z odborníků v oblasti životního prostředí, osobností veřejného života a zástupců Nadace Partnerství. Cena je otevřena pro české ale i mezinárodní zájemce a lze ji udělit i in memoriam.

Nejčerstvějšími držiteli ocenění jsou zakladatel vlčích a rysích hlídek Ludvík Kunc a ředitel Správy Krkonošského národního parku Robin Böhnisch, který se jako poslanec zasloužil o uzavření kožešinových farem. To proběhlo zkraje tohoto roku. Kdo doplní oceněné představitele české i mezinárodní ekologické scény se veřejnost dozví na slavnostním vyhlášení v prostorách Senátu Parlamentu ČR, a to ve středu 5. června v rámci světového Dne životního prostředí.

„Stejně jako u Josefa Vavrouška hledáme lidi s vizí, za kterou si dokáží dlouhodobě stát a také ji umí převést v konkrétní kroky, které mají reálný dopad na zlepšení stavu přírody i kvality života. Lidi neohrožené a inspirativní pro ostatní. Věk, povolání ani známý obličej nehrají roli,“ představuje ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata profil kandidátů a kandidátek.

Partnery ocenění jsou společnosti Enviros, Inisoft, Znovín Znojmo, Biologické centrum AV ČR, Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy a Fakulta životního prostředí ČZU. Nominaci pro obě kategorie lze podat přímo na oficiálních stránkách cenajosefavavrouska.cz tím, že vyplníte jednoduchý nominační formulář.

Zdroj a ilustrační foto: Nadace Partnerství

18.2.2019 17.07, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

RYBÁŘSKÉ SLAVNOSTI V BLATNÉRYBÁŘSKÉ SLAVNOSTI V BLATNÉ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červen 2019 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30