18. 6. 2019

Díky vodohospodářům bude jezdit na Vysočině nová sanitka

Pacienti na Vysočině se dočkají již brzy nového, komfortnějšího sanitního vozu. Informovala o tom dnes Iva Šebková, mluvčí VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., která Nemocnici v Novém Městě na Moravě poskytla v polovině srpna finanční dar.

Bezpečnost vozu ocení pacienti zejména v zimních měsících, kdy se jejich řidiči musí na Vysočině mnohdy dostat k lidem i v extrémních podmínkách. „Naším dlouhodobým cílem je nejen poskytovat lidem kvalitní služby v oblasti vodárenství, ale také pomáhat  regionům, kde naše společnost působí,“ uvedl předseda představenstva VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., Jindřich Král. A to prioritně právě ve zdravotnictví nebo dětem. „Proto když jsme se dozvěděli o potřebě nemocnice zakoupit nový sanitní vůz, byli jsme rozhodnuti tento záměr podpořit,“ doplnil.

Pomoc VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., ocenila ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková. „Velice si vážíme této finanční pomoci. Získané prostředky použijeme na nákup nového sanitního vozu, který slouží k převozům našich pacientů a zlepší tak jejich komfort,” řekla.  Podle ní se nemocnice snaží postupně obměňovat vozový park tak, aby při transportu poskytovali pacientům co největší komfort a také bezpečí. „Sanitky obsluhují území se spádovostí na 120 tisíc obyvatel, jezdí hlavně po žďárském okrese a v zimě často ve velmi složitých povětrnostních podmínkách,“ doplnila. Každý sanitní vůz najede ročně zhruba 40 tisíc kilometrů. Za rok převeze dopravní zdravotní služba na 25 tisíc pacientů.

Trvalou pomoc VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., obyvatelům Vysočiny ocenil letos v dubnu také hejtman Kraje Vysočina, kdy společnost získala Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

19.8.2016 9.33, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červen 2019 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30