21. 5. 2019

Děti v Uherském Hradišti malovaly na zeď Baťův kanál

Na stěně jedné z budov na břehu Moravy vytvořili o víkendu děti z Uherského Hradiště základ velkoplošného graffiti s tématikou Baťova kanálu. Informovala o tom dnes Jana Kučerová z útvaru vnějších vztahů a marketingu státního podniku Povodí Moravy.

Zeď dalo k dětem k dispozici Povodí Moravy, které Baťův kanál spravuje. V rámci společného edukačního projektu „Baťův kanál očima dětí“ realizovaného ve spolupráci Povodí Moravy, s.p. a Informačního centra pro mládež Uherské Hradiště poskytnul ředitel závodu Střední Morava Pavel Cenek celou plochu zdi  dětem ze ZUŠ Slovácko. Prostřednictvím obrázků a malby děti ztvárňují svojí představu Baťova kanálu.

„Rozhodli jsme se nabídnout plochu dětem v rámci spolupráce s Informačním centrem pro mládež v Uherském Hradišti. Společně s ředitelkou centra Jaroslavou  Krmela Vackovou připravujeme  společné aktivity, které nejen  dětem, ale i širší veřejnosti, přiblíží Baťův kanál v dalších často netušených souvislostech. Protože řeka Morava je v tomto úseku součástí Baťova kanálu, nebylo složité najít společné téma, kterým je právě Baťův kanál a blížící se 80. výročí jeho vzniku,“ popisuje smysl spolupráce Pavel Cenek.

Děti z výtvarného kroužku vedeného Janou Široňovou v rámci výuky ztvárnily na papír své představy a návrhy, které postupně vkládají do celé malby.  Přestože z původně plánovaného prvního víkendu zbyl kvůli počasí jen jeden den, díky nadšení dětí i rodičů se podařilo ztvárnit víc, než organizátoři předpokládali. Pokud počasí dopřeje, dokončí malbu do letních prázdnin. Akce je součástí edukačních  aktivit PM zaměřených na nejmladší generaci. Správce moravských řek pravidelně organizuje fotosoutěže, přednášky na školách či uměleckou soutěž pro základní školy Voda štětcem a básní.

Povodí Moravy, s.p. je dle zákona číslo 114/1995 Sb. o vnitrozemské plavbě správcem vodní cesty řeky Moravy a Průplavu Otrokovice – Rohatec (Baťův kanál). V souladu s ustanovením tohoto zákona provádí Povodí Moravy, s.p., závod Střední Morava v Uherském Hradišti, v rámci svých povinností práce na vodní cestě související s provozem, údržbou, obnovou a modernizací dopravně významné využívané vodní cesty.

Naše voda, ilustrační foto (Baťův kanál) Naše voda – Nina Havlová

14.6.2017 12.14, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠVODNÍ NÁDRŽ ROZKOŠ
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2