2.6.2025 7.03, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizace
Den otevřených dveří na Věžovém vodojemu na Novém Hradci Králové
Hradecké vodárny zpřístupní návštěvníkům Věžový vodojem na Novém Hradci Králové, který není běžně pro veřejnost otevřený, a to v úterý 10. 6. 2025 od 15 do 19 hodin.
Návštěvníci budou mít příležitost vstoupit do věžového vodojemu v Hradci králové a vystoupat na jeho ochoz a vidět Hradec Králové z ptačí perspektivy.
Vodojem byl vybudován v letech 1936 – 1937 firmou bratři Capouškové. V roce 2017 prohlásilo Ministerstvo kultury vodárenskou věž za kulturní památku. Objekt stále slouží svému původnímu účelu – k veřejnému zásobování pitnou vodou.
Prohlídky budou probíhat v půlhodinových intervalech, předchozí rezervace není nutná. Poslední prohlídka proběhne od 18,30 hodin.
Věžový vodojem se nachází na kopci sv. Jana v městské části Nový Hradec Králové.
Zdroj a plakát: Královéhradecká provozní
2.6.2025 7.03, Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Vodovody a kanalizaceAktuality
Konference v Mikulově: Odborníci volají po rychlejším omezení fosforu i lepším monitoringu
Akt. 8.6.2026 10.45Rubrika: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace
KRNAP: Začíná Týden invazních druhů
Akt. 8.6.2026 9.31Rubrika: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Statistiky a kauzy













