22. 7. 2019

11.2.2019 14.30, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě

CleverFarm v rámci programu Rozvoj venkova pomáhá se školením zemědělců

Pod křídly Zemědělského svazu České republiky funguje už několik let Institut vzdělávání v zemědělství, který nabízí všem zájemcům o zemědělskou problematiku možnost účasti na seminářích i v tematických vzdělávacích programech. Informovala o tom dnes Vanda Adlerová, account manager společnosti MoveUp.

V průběhu každého kalendářního roku tak mohou zemědělci prostřednictvím tohoto Institutu získat nejnovější oborové, legislativní, manažerské nebo ekonomické informace od kvalifikovaných lektorů na více než 100 školeních realizovaných po celé republice. V roce 2019 se v rámci dotačního programu Rozvoj venkova uskuteční v jedenácti krajích České republiky také přednáška zaměřená na využití nových informačních technologií v zemědělských podnicích. Hlavním lektorem je Ing. Lubomír Smrček, akreditovaný poradce Ministerstva zemědělství. Ten účastníkům v rámci setkání poskytuje nejen komplexní přehled o možnostech uplatnění moderních technologií v zemědělství, ale prostřednictvím praktických příkladů ukazuje, že z implementace těchto technologií není nutné mít přehnané obavy, naopak že mohou být vítaným pomocníkem pro mnohé zemědělské činnosti.

Právě s praktickou ukázkou na těchto seminářích pomáhá společnost CleverFarm, jeden z dodavatelů informačních technologií pro zemědělství v České republice. Účastníci semináře díky praktickým vstupům získají jasnou představu o tom, jak vypadají jednotlivé chytré IoT senzory, jaké je jejich správné umístění i jaký užitek mohou zemědělcům přinést. Současně se mohou přesvědčit o tom, jak lze v zemědělství efektivně pracovat se satelitními snímky a jak využít data z těchto snímků ve prospěch kvalitnějšího hospodaření. „Nejčastěji se účastníci seminářů zajímají o to, jaký konkrétní užitek pro jejich hospodaření mohou jednotlivá čidla a senzory mít. Mnoho dotazů se týká také čidel samotných, zemědělci chtějí vědět, jak přesně fungují a jaká je náročnost jejich obsluhy. V tomto kontextu je pro ně například příjemným překvapením, že pro provoz čidel stačí napájení z baterie. Obecně platí, že jednoduchost a uživatelská přívětivost použití celého systému je pro zemědělce jedním z klíčových předpokladů k tomu, aby začali obdobné systémy využívat,“ vysvětluje Tomáš Zika ze společnosti CleverFarm.

Seminář zatím proběhl ve třech krajích, kde se s novinkami v této oblasti seznámilo více než dvě desítky zemědělců a vedoucích zemědělských družstev. Další termíny budou postupně vypisovány až do konce března. Nejbližší setkání nad aplikací moderních technologií v zemědělství se budou konat v Pardubickém kraji (13.2.) a v kraji Vysočina (20.2.). Jeho absolvování je vhodné jak pro vznikající zemědělské subjekty, kterým může vhodné nasazení moderních technologií významně usnadnit vstup na trh a umožnit efektivní fungování do budoucna, tak stávajícím zemědělcům, kteří získají relevantní přehled o možnostech, které jim využití moderních technologií v současné době nabízí.

Český start-up CleverFarm byl založen v červnu 2016 jako součást skupiny CleverMaps. Hlavním investorem je technologický a inovační hub MindForge. CleverFarm je jednoduchá on-line aplikace, která zásadním způsobem zjednodušuje a zlepšuje život zemědělcům. Pokročilé moduly on-line senzorů a satelitních snímků pomáhají snižovat náklady, zvyšovat kvalitu produkce, dosahovat vyšších výnosů a ve finále více vydělat.

Zdroj a foto: MoveUp

11.2.2019 14.30, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

JEZERO PLASTIRAS S PŘEHRADOU - ŘECKOJEZERO PLASTIRAS S PŘEHRADOU - ŘECKO
Aitor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červenec 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4