22. 9. 2020

ČIŽP zve na Den otevřených dveří

Česká inspekce životního prostředí představí (ČIŽP) v pondělí 26. června svoji práci veřejnosti. Informovala o tom Jana Jandová z ČIŽP s tím, že inspekce ukáže mimo jiné kobry v lihu, drápy a zuby z tygra nebo přístroj, který odhalí přesné složení vašeho šperku.

Zuby a drápy z tygra, sošky ze slonoviny, kobry v lihu či peněženky z krokodýlí kůže či vůz, který dokáže změřit znečištění ve vzduchu, nebo přístroj, který během několika sekund odhalí přesné složení vašeho šperku. To je jen malá část z toho, co budou moci vidět návštěvníci, kteří přijdou v pondělí 26. června na Den otevřených dveří ČIŽP. Inspektoři představí atraktivní přístroje, které využívají ke své práci. K vidění budou také působivé exempláře zvířat z české i světové přírody chráněné úmluvou CITES a kuriózní předměty a výrobky z ohrožených druhů živočichů zabavené pašerákům.

Den otevřených dveří ČIŽP je v dopolední části určen žákům základních škol, v odpolední části pak široké veřejnosti. Na své si přijdou velcí i malí návštěvníci. „V rámci prohlídky ukážeme zájemcům například laboratoř, kde měříme zápach, a přítomní si sami budou moci ověřit si, jak bystrý mají čich. K vidění bude i vůz, se kterým jezdíme kontrolovat, jaké látky vypouštějí továrny do ovzduší. Návštěvníci si také mohou přinést šperk, o jehož složení mají pochybnosti a my jim ho zdarma otestujeme. Děti určitě zaujme živý kůrovec, žeroucí strom, pohladit si mohou srst vlka, potěžkat želvu karetu a v neposlední řadě si třeba zasoutěžit ve správnosti vytřídění odpadu. Cestovatelé se zase dozvědí, jaké rostliny, živočichy nebo suvenýry si nesmí přivézt z dovolené, protože by se mohli dostat do konfliktu se zákonem,“ zve na akci Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Den otevřených dveří se koná v budově ředitelství České inspekce životního prostředí, Na Břehu 267/1a v pražských Vysočanech v blízkosti parku Podvinní. Prohlídky pro veřejnost začínají od 13 hodin a pak vždy v každou celou hodinu (14, 15 a v 16 hodin).

Spojení MHD: Tramvaj č. 16, zastávky Nádraží Vysočany nebo Polikninika Vysočany a poté 5 minut chůze, metro – zastávka Vysočanská, východ směr ulice Sokolovská a poté 5 minut chůze.

Naše voda, ilustrační foto: ČIŽP

 

21.6.2017 12.21, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Ze světa

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

SYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍSYSTÉM MALÝCH TŮNĚK A MEZÍ
Foto: Vojta Herout

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Září 2020>>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4