7. 6. 2020

Charitativní prodej karaf vynesl dalších 375 000 korun na opravy etiopských studní

Společnost Veolia Voda a Nadační fond Veolia již potřetí uspěly s charitativním prodejem designových karaf na vodu z křišťálového skla. Informovala o tom dnes Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu Veolia Voda pro ČR.

Stoprocentní výtěžek z prodeje karaf třetí edice ve výši 375 000 korun tak podle Dvořákové putuje na konto veřejné sbírky Skutečná pomoc společnosti Člověk v tísni. Výtěžek benefiční akce je určen na uskutečnění projektu Voda pro Afriku. Ten již třetím rokem pomáhá financovat opravy a budování vodních zdrojů v Etiopii, které realizuje Člověk v tísni. Také letošní výtěžek bude použit na opravu vodního vrtu na etiopském venkově. Tři ročníky projektu přinesly již 1 210 000 korun.

Až 74 procent etiopských venkovanů nemá přístup k nezávadné vodě. Na nemoci způsobené závadnou vodou zemře v Etiopii 55 tisíc malých dětí ročně. Projektem Voda pro Afriku se snažíme přispět společně s Člověkem v tísni ke zlepšení této situace. „Lidé jsou mnohde na etiopském venkověodkázáni na povrchovou a dešťovou vodu, která se sbírá ve velkých kalužích a ke konzumaci je absolutně nevhodná. Jsme rádi, že výtěžek z prodeje karaf bude opět použit právě na opravu vodního vrtu, aby další lidé měli čistou a nezávadnou vodu, uvedla Dvořáková. „Především opět pomůžeme v Etiopii, podpořili jsme společnost Člověk v tísni, která tam naši společnou pomoc zrealizuje. Přidanou hodnotou naší třetí prodejní akce byl výběr netradičních prodejních míst v Praze, Brně a Ostravě. Mnozí si karafu zakoupili přímo, ušetřili tím za poštovné, a mohli tak podpořit svou návštěvou třeba skvělou chráněnou kavárnu či charitativní obchůdek. V neposlední řadě jsme opět dali příležitost pomáhat i lidem s postižením, kteří se podíleli na balení a expedici karaf zasílaných našim krátkodobým nadačním e-shopem,“ představuje Jan Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia, jak byl projekt realizován.

Konkrétní dopad a význam této pomoci doplňuje Jan Faltus, koordinátor pro Etiopii z Člověka v tísni: „Význam intervence spočívá především v tom, že nezávadná voda snižuje počet průjmových onemocnění, která u dětí do pěti let mohou způsobit i smrt. Opravou zdroje také významně snížíme pěší vzdálenosti a čekací dobu pro obyvatele Alaby, kteří dopravou vody do domácností tráví velkou část svého času.“

Člověk v tísni vybírá konkrétní lokality v rámci oblasti Alaba, kde působí již 8 let a usiluje především o dlouhodobou správu vodních zdrojů včetně jejich oprav. V Alabě je 40 hlubinných vrtů, z toho je přibližně čtvrtina nefunkčních. „Na výběru velkokapacitních studen k opravě se podílí svým doporučením místní administrativa, která disponuje seznamem vesnic, které nemají přístup k pitné vodě. Člověk v tísni pak toto doporučení porovná s vlastním průzkumem. Finální rozhodnutí probíhá společně s místním i regionálním vodohospodářským úřadem. Výběr lokalit proběhne v prvním čtvrtletí, opravy budou hotovy do konce roku 2013,“ vysvětluje Faltus.

Další informace a fotografie k projektu na http://www.vodaproafriku.cz/

Naše voda

25.2.2013 16.54, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5