14. 7. 2020

ČEZ vyhlásil letní turistickou soutěž „Putujte s „EPPkou“ po infocentrech

Skupina ČEZ odstartovala soutěž pro uživatele aplikace EPP „Pomáhej pohybem“ po infocentrech ČEZ. Informoval o tom mluvčí skupiny ČEZ pro severní střední Čechy Ota Schnepp s tím, že výherce získá kolo AUTHOR a další hodnotné ceny.

„Přišly prázdniny a čas výletů, a tak jsme připravili pro uživatele EPPky prázdninovou výletní soutěž,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková. „Eppkaři budou sportovat, pomáhat potřebným i poznávat přitom zajímavá místa v celé České republice. Na toho nejaktivnějšího čekají horské kolo a další ceny.“ Konkrétně jde o model značky AUTHOR Solution 2016. Vítěz navíc dostane od společnosti Author, která je partnerem soutěže, také cyklopočítač, nářadí, zámek, a osvětlení na kolo. Obdrží i propagační předměty spojené s aplikací EPP.

Infocenter ČEZ je celkem deset v šesti krajích České republiky. Nacházejí se u elektráren a interaktivní formou návštěvníkům poskytují informace o fungování jednotlivých výrobních zdrojů a energetice obecně. ČEZ provozuje infocentra zaměřená na jadernou energetiku, uhelné elektrárny, vodní elektrárny i další obnovitelné zdroje. Konkrétně se jedná o IC Jaderné elektrárny Temelín; IC Jaderné elektrárny Dukovany; IC vodní elektrárny Dalešice; IC Obnovitelné zdroje – malá vodní elektrárna Hučák v Hradci Králové; IC vodní elektrárny Dlouhé stráně; IC vodní elektrárny Lipno; IC Ledvice (klasická energetika a uhelné elektrárny); IC vodní elektrárny Orlík; IC vodní elektrárny Štěchovice; IC malých vodních elektráren Vydra a Čeňkova Pila a stálá expozice „Šumavská energie“

Po příjezdu do infocentra musí soutěžící s EPPkou vysportovat minimálně dvacet bodů, vyfotit se během aktivity v blízkosti infocentra a fotografii vložit do události na Facebooku: bit.ly/infocentrasEPP. „Jen pro představu, dvacet bodů se rovná zhruba kilometru běhu či dvěma kilometrům chůze, případně dvěma kilometrům jízdy na kole,“ přibližuje Daniel Novák z Nadace ČEZ. „Samozřejmě záleží také na tempu, kterým člověk sportuje, i podle něj se body načítají.“

Vyhrává ten, kdo s aplikací EPP objede všechna infocentra ČEZ, případně ten, kdo jich navštíví nejvíce. Soutěž probíhá od 1. července do 31. srpna a končí ve chvíli, kdy první soutěžící řádně doloží návštěvu všech infocenter ČEZ. V případě, že by nikdo neobjel všechna infocentra, vítězí ten, kdo jich bude mít 31. srpna na kontě nejvyšší počet. Detailní podmínky soutěže naleznete na www.cez.cz/infocentrasepp. Pozor, pro návštěvu infocenter je v některých případech nutné se objednat předem, více na http://www.cez.cz/cs/o-spolecnosti/kontakty-skupina-cez/informacni-centra.html.

Prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ mohou lidé svým sportováním získávat příspěvky na charitu. Stačí si ji zdarma stáhnout do chytrého mobilního telefonu a pak s každým krokem chůze, uběhnutým metrem nebo odtančenou minutou uživatel sbírá body, které pošle některému z nabízených projektů. Pokud uživatelé svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří.

Během jednoho roku existence podpořila prostřednictvím Eppky Nadace ČEZ 209 projektů a Češi s ní nasportovali 3 388 377 km. Aplikace se v červnu stala absolutním vítězem letošního ročníku soutěže Česká cena za PR organizované Asociací PR agentur (APRA). Více o aplikaci na microsite: www.pomahejpohybem.cz.

Naše voda, foto (IC Hučák v Hradci Králové) Naše voda – Nina Havlová

 

7.7.2016 14.58, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

VIDEOROZHOVOR

více >

Fotoblog

více >

NAUČNÁ STEZKA OLŠINANAUČNÁ STEZKA OLŠINA
Autor: Nina Havlová

Videoreportáž

více >

Kalendář Akcí

<<Červenec 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2