25. 5. 2020

Český pivní festival se letos přestěhuje na Letnou

Největší a nejdelší tuzemská akce pro milovníky piva – Český pivní festival – se letos poprvé stěhuje do atraktivních prostor pražské Letenské pláně. Informovala o tom Alex Kočicová z agentury Svengali Communications.

V průběhu festivalu si budou moci milovníci piva vybrat z nabídky více než třiceti tuzemských pivovarů a ochutnat k nim jídla světových kuchyní. Český pivní festival začíná 15. května a potrvá až do 31. května 2014. První den je již vyprodán.

„Jsme velmi rádi, že se sedmý ročník festivalu bude konat v jednom z nejnavštěvovanějších pražských parků. Na Letné vznikne ojedinělý pivní areál o rozloze 3 675 m2, ve kterém na návštěvníky čeká možnost ochutnat více jak 120 druhů čepovaných tuzemských piv, zejména od malých a středně velkých pivovarů. V hlavním stanu bude pivní nabídka po celou dobu festivalu neměnná a tvořit ji budou piva z pivovaru Krušovice. Festival skýtá komplexní kulinářský zážitek. K pivu se budou podávat jídla tradiční česká, ale i z evropské, asijské a americké kuchyně. Každý si bude moci ověřit, jaké pivo chutná nejlépe ke konkrétnímu pokrmu,“ uvedl ředitel festivalu Tomáš Král.

Ten také připomněl zajímavost akce, bezhotovostní platební styk, který se osvědčil v minulých letech. Pivní tolary (45,00 Kč/ks) jako oficiální měna zůstávají, ale od loňska nejsou v ražené podobě, ale v elektronické. Pivní kartu návštěvníci obdrží při vstupu do areálu a mohou si ji libovolně nabíjet (minimální počáteční vklad 5 tolarů). Návštěvníky jistě potěší nízká cena vstupného, která činí pouhých 45,00 korun na osobu. Na návštěvníky čeká každodenní soutěž v pití metru piv o zajímavé ceny, věnované hlavním mediálním partnerem. Více informací na www.ceskypivnifestival.cz.

Na festivalu nebude chybět ani nabídka vín, míchaných nápojů a mimo jiné i kvalitní kávy od profesionálních baristů Julius Meinl. K zakousnutí budou v kavárně k dostání cupcakes Sweet’n’Sins se speciálními i pivními příchutěmi. Na venkovní zahrádce bude jediné místo, ve kterém si budou moci návštěvníci dopřát cigaretu. V ostatních prostorech pivního areálu bude zákaz kouření.

Po loňské úspěšné premiéře bude tvořit hlavní část doprovodného programu 2. ročník Rock´n´Beer Festu, do kterého se přihlásilo celkem 366 kapel a živě odehraje své koncerty celkem 45 z nich. O jejich postup se postarala jak široká veřejnost, tak odborná porota, ve které zasedli Viktor Dyk, Honza Dědek, Michal Novák, Daniel Anděl, Jiří Vaněk, Tomáš Král, Michal Motyčka alias Niceland, Boris Carloff, Lukáš Chromek a Nikol Štíbrová. Hudební program obohatí svými koncerty i vybrané kapely porotců – 18.5. Niceland, 23.5. Natural a 27.5. The Switch.

Naše voda, ilustrační mapka areálu Svengali Communications

16.4.2014 8.17, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31