26. 5. 2019

V Českém Těšíně startuje významná rekonstrukce kanalizace i vodovodu

Zhruba 10 milionů korun investuje společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) do rekonstrukce kanalizačních stok a související infrastruktury v Karvinské ulici v Českém Těšíně. Informoval o tom dnes mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

Stavba se týká 525 metrů kanalizační sítě a související infrastruktury, téměř 300 metrů bude provedeno bezvýkopovou metodou, kdy bude do potrubí vtažena samonosná vložka. Bude tak minimalizován dopad na povrch a sníženy negativní dopady stavby na obyvatele. V koordinaci s investicí do kanalizace bude v Karvinské ulici obnoveno také 126 metrů vodovodního potrubí.

SmVaK Ostrava se snaží své investiční akce koordinovat s městy, obcemi a dalšími organizacemi v kraji tak, aby stavby probíhaly ekonomicky i technicky efektivně a byly minimalizovány negativní dopady na obyvatele v daných lokalitách. K investici do kanalizační a vodovodní sítě tak dochází v koordinaci s rekonstrukcí silnice II/468, kterou realizuje Správa silnic Moravskoslezského kraje. Stavební práce by mohly mít negativní dopad na kanalizační a vodovodní síť, proto vodárenská společnost přistupuje k jejich obnově.

„Betonové kanalizační stoky v silnici II/468 jsou v nevyhovujícím technickém stavu a jsou zatíženy velkým množstvím balastních vod. Proto jsme se rozhodli před zahájením prací na modernizaci silniční komunikace přistoupit k projektu, kdy klasickou technologií obnovíme 232 metrů stok a související infrastruktury. Na téměř 300 metrech pak využijeme bezvýkopovou technologii, která je ekonomicky efektivnější a citlivější vzhledem ke svému menšímu dopadu na okolí,“ říká technický ředitel SmVaK Ostrava Martin Veselý.

V koordinaci s obnovou kanalizace bude v Karvinské ulici vyměněno také 126 metrů vodovodního řadu z šedé litiny z 60. let minulého století za potrubí z tvárné litiny. Přepojeny budou také dvě plastové a vyměněny tři ocelové přípojky. Akce vyjde na více než milion korun. Oba projekty by měly být kompletně hotovy v listopadu.

„S našimi stavbami souvisí také omezení provozu v dané oblasti od 19. června, kdy budou auta, autobusy i kamiony muset využít objízdné trasy. Jsem přesvědčen, že to lidé pochopí a ocení, že věnujeme obnově vodohospodářské infrastruktury v Českém Těšíně, ale i v dalších lokalitách, kde působíme, odpovídají pozornost,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Naše voda, foto: (ČOV Český Těšín) SmVaK

19.6.2017 15.25, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

REVITALIZACE TICHÉ ŘÍČKYREVITALIZACE TICHÉ ŘÍČKY
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Květen 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2