4. 6. 2020

Cenová mapa pomůže zjistit ceny půdy v konkrétních lokalitách

Společnost FARMY.CZ nově nabízí vlastníkům půdy CENOVOU MAPU PŮDY – jednoduchý způsob, jak zjistit pravděpodobnou úroveň tržní ceny zemědělské půdy v konkrétní lokalitě. Informoval o tom dnes představitel společnosti Jaroslav Urban.

Vlastníci půdy jsou podle něj opakovaně oslovováni nabídkami na odkup zemědělské půdy. „Převážná většina těchto nabídek však neodpovídá tržní realitě a je pro vlastníky často velmi nevýhodná. Škoda, která může vzniknout vlastníkům při neuváženém a nevýhodném prodeji půdy může jít v extrémních případech až do milionů korun. Společnost FARMY.CZ proto připravila pro vlastníky půdy CENOVOU MAPU TRŽNÍCH CEN ZEMĚDĚLSKÉ PŮDY. Každý vlastník si může jednoduchým způsobem zjistit  pravděpodobnou tržní cenu půdy v jeho lokalitě. Cenová mapa v maximální možné míře odráží obecnou úroveň tržních cen v jednotlivých katastrálních územích,“ uvedl Urban.

Tržní cenu lze dosáhnout na trhu při profesionální prezentaci nabídky na trhu a přiměřeném čase na realizaci obchodu. Pokud je prodej půdy realizován v krátkém čase nebo je o prodeji jednáno jen s jedním nebo několika málo zájemci, je možnost a pravděpodobnost dosažení skutečné tržní ceny výrazně nižší. Možnost dosažení odpovídající ceny také snižují další aspekty – např. případná smluvní předkupní práva nebo nevýhodné dlouhodobé pachtovní smlouvy. Aplikaci naleznete na www.CENOVAMAPAPUDY.cz.

Společnost FARMY.CZ již 12 let pomáhá, radí a poskytuje informace vlastníkům zemědělských nemovitostí. Od roku 2004 se společnost specializuje na trh se zemědělskou půdou, prodej půdy za tržní ceny, monitoring cen při realizovaných transakcích zemědělských pozemků, prodej farem a dalších zemědělských nemovitostí. Společnost také pravidelně publikuje zprávy o trhu s půdou.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

29.12.2016 11.15, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Prevence povodní, voda v krajině

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5