4. 6. 2020

Cena vody se na Kladensku a Mělnicku zvyšovat nebude

Představenstvo vlastnické společnosti Vodárny Kladno – Mělník, a.s. (VKM) na svém posledním jednání rozhodlo, že v roce 2016 budou odběratelé platit za vodné a stočné stejně jako letos, tedy 92,92 koruny za metr krychlový včetně DPH.

Informovala o tom mluvčí společnosti Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) Lenka Kozlová. „Na výši vodného a stočného pro rok 2016 se dohodlo vedení představenstva VKM s provozní společností Středočeské vodárny (SVAS),“ uvedl Milan Volf, předseda představenstva VKM a primátor Statutárního města Kladna. „Považuji to za velký pokrok, neboť poprvé po delší době se cena vody nezvýší.  Je to dobrá zpráva nejen pro Kladeňáky, ale i pro ostatní koncové odběratele Středočeských vodáren“, komentoval rozhodnutí Volf. Podle Volfa uzavřená dohoda ukazuje, že nastavená spolupráce vlastnické a provozní společnosti je prospěšná nejen oběma stranám, ale hlavně odběratelům. „Návrh SVAS nezvyšovat cenu vody, ale zvýšit nájemné o 5,6 procenta umožní VKM pokračovat ve svých investičních akcích, jako je např. rozsáhlá rekonstrukce ČOV Kladno – Vrapice nebo vodovodního přivaděče Praha – Kožova Hora,“ upřesnil Volf.

„Udržet sociálně únosnou cenu vodného a stočného je důležité pro náš region,“ souhlasí také Ctirad Mikeš, člen představenstva VKM a starosta města Mělník. „Díky reorganizaci některých prací, optimalizaci provozu a vnitřními úsporami se podařilo Středočeským vodárnám udržet náklady na přijatelné úrovni a výsledkem toho je, že cena za vodu i při zvýšení nájemného se nezmění,“ podotkl Mikeš.

S ním souhlasí i další člen představenstva a starosta města Kralup nad Vltavou Petr Holeček. „Ovšem nelze předpokládat, že v dalších letech zůstane cena vodného a stočného na stejné úrovni. Vláda uvažuje o zvýšení poplatku za odběr podzemní vody až o čtyřnásobek, což se jistě promítne do ceny vody,“ řekl na závěr Holeček.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

20.11.2015 5.27, Rubrika: Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5