26. 5. 2020

Bohemia-lázně v Karlových Varech: Spojení wellness a péče o zdraví

Lázeňské pobyty od 45 eur (1250 korun) na den nabízí společnost Bohemia-lázně v Karlových Varech. Podle ředitele společnosti Jiřího Sluky lze za tuto cenu absolvovat kromě klasických léčebných pobytů i několikadenní wellness či relaxační a  rehabilitační pobyty.

Jedinečný zážitek podle něj představuje především rituál pití vody z nejznámějšího karlovarského pramene Vřídlo, který má i nezpochybnitelné zdravotní účinky. Pramen Vřídlo má teplotu 73 °C a tryská do výše 12 metrů. Každou minutu tak vytryskne na zemský povrch 2 000 litrů vody. Představíme-li si Vřídlo jako kmen stromu, ostatní prameny jsou větvemi tohoto stromu. Už několikrát v minulosti se ukázalo, že některá zřídla se někdy ztratila a znovu objevila. Karlovarská voda je přírodní iontový roztok obsahující rozpuštěný oxid uhličitý. Hlavními rozpuštěnými látkami jsou sodík, vápník, draslík, hořčík a dále síran, chlorid a mnoho dalších minerálních látek v malých až stopových množstvích. Celkový obsah minerálních látek je cca 6,4 g/1 l a obsah CO₂ mezi 560 – 980 mg v litru. Karlovarské prameny se chemickým složením liší jen nepatrně, zvláště ve stopových prvcích. Liší se hlavně teplotou a množstvím plynného oxidu uhličitého. Zvláště teplota pramenů má vliv na množství rozpuštěných minerálů. Chladné prameny (pod 50 °C) mají spíše průjmový účinek, teplejší naopak. Kromě Vřídla jsou ve Varech i tyto prameny: Pramen Karla IV., Dolní zámecký pramen, Horní zámecký pramen, Tržní pramen, Mlýnský pramen, Rusalčin pramen, Pramen knížete Václava I., Pramen knížete Václava II., Libušin pramen, Skalní pramen, Pramen Svobody, Sadový pramen, Pramen Štěpánka, Pramen Hadí.

,,Pití karlovarské minerální vody je základem léčení v naší společnosti Bohemia-lázně v Karlových Varech. Kvalita léčení je přímo závislá na kvalitě přírodního léčebného zdroje a karlovarské prameny se řadí k nejefektivnějším přírodním zdrojům v Evropě. Pitnou léčbu předepisuje lékař, který na základě zdravotního stavu pacienta předepíše množství konkrétního pramene. Denní dávka minerální vody se pohybuje od 0,6 l a doporučuje se pít 3x denně vždy půlhodinu až hodinu před jídlem. Voda se pije přímo u pramenů ze speciálně upravených lázeňských pohárků pomalými, nevelkými doušky. Vhodné je při tom nesedět – lékaři doporučují pomalou procházku. Pitná kúra se v případě léčby trávicího traktu počítá jako hlavní procedura,“ vysvětluje Sluka.

Sluka uvádí i další příznivé účinky minerální vody. Přírodní léčebný zdroj se používá k léčbě onemocnění zažívacího traktu, poruchy výměny látkové (cukrovka, vyšší hladina tuků v krvi, dna). Teplé prameny se využívají k pitné kúře, ke koupelím a k výplachům. Všechny léčebné lázeňské pobyty Bohemia-lázní Karlovy Vary probíhají v sanatoriu Kriváň a hotelích Slovan a Concordia, které jsou umístěny v blízkosti kolonád. Všechny kúry poskytují v nově vybaveném balneoprovozu s více než 45 druhy procedur. Jako jedny z mála lázní v rámci pobytu nabízejí 24hodinovou lékařskou pohotovost. Spolupracují se všemi zdravotními pojišťovnami. Hrazeny jsou léčebné lázeňské pobyty s programem diabetologickým, rehabilitačním, rekondičním po onkologických onemocněních. Tyto programy prakticky kopírují indikace léčené v Bohemia-Lázních, ale redukční ani preventivní bohužel pojišťovny neproplácí. Pro pohodlí hostů je zde možnost parkování ve vlastním parkovacím domě. Firmy mohou ke svým prezentacím či firemním setkáním využít klimatizovaný konferenční sál.

Kromě klasických léčebných pobytů jsou k dispozici také vánoční, silvestrovské, velikonoční, nebo několikadenní relaxační a regenerační pobyty. Programy oslovují všechny věkové kategorie. Víkendové wellness pobyty nabízejí skvělé možnosti odpočinku i aktivního strávení volného času – plavání v relaxačním bazénu, zahřátí v saunovém koutku a zchlazení v ledové komoře nebo sprchových chrličích.

Další informace na: www.bohemia-lazne.cz, ilustrační foto: PAPER LIFE

4.10.2015 2.34, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

OKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKAOKOLÍ VĚŽICKÉHO RYBNÍKA
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Květen 2020>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31