2. 6. 2020

11.10.2018 8.08, Rubrika: Rybářství a rybníkářství

Blíží se tradiční výlov rybníka Rožmberk

Slavnostní výlov největšího českého rybníka, Rožmberku, je na spadnutí. Připomíná to Českokrumlovský deník s tím, že výlov začíná tento pátek ráno v sedm hodin prvním zátahem a potrvá až do neděle 14. října.

O výlovu Rožmberka informoval portál Naše voda již s předstihem a termín je také součástí komplexního přehledu letošních podzimních výlovů, který pro vás portál Naše voda letos, stejně jako v předchozích letech, připravil. Kdo se na výlov nedostane, pro toho připravíme i z letošního ročníku aktuální fotoreportáž.

Jak přitom uvedl předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha, návštěvníci mohou při výlovu spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale také ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. „Kromě rybí polévky, filetů z ryb, kapřích hranolek mohou návštěvníci ochutnat také řízky Třeboňských baštýřek a Jihočeské Jerky ze sušeného rybího masa,“ zve Malecha. Rybáři myslí také na dětské návštěvníky – pod hrází rybníka pro ně bude připravený dětský koutek, možnost chytání ryb na sádkách, ukázky rybářského nářadí a také rybářské techniky na sádkách. Výlov Rožmberku nabídne také doprovodný program, například ochutnávku rybích pochoutek od kuchaře Eduarda Levého, učitele gastronomie na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity. Na výlovu v sobotu nebude nouze ani o muziku: zahrají Povltavští trubači a Jižani, ten samý den výlov mají dokonce navštívit sám Jakub Krčín se svou chotí.

Protože se za celé tři dny očekává účast přesahující padesát tisíc návštěvníků, dočká se okolí rybníka dočasných změn v dopravě.  „Příjezd k rybníku je směřován po trase ve směru od Třeboně. Za železničním přejezdem řidiči odbočí vpravo na obec Lužnice, kdy místo vjezdu k výlovu Rožmberka bude označeno velkým poutačem. Výjezd je potom situován na hlavní tah a obec Přeseka. Tyto silnice budou dočasně zjednosměrněné,“ upozornila mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová. Bezplatné parkoviště s dostatečnou kapacitou je situované přímo na odstavné ploše u rybníka. „Po dobu výlovu platí přísný zákaz parkování na přilehlých polích, lesních cestách či jinde z důvodu bezpečného průjezdu ostatních vozidel. Policisté budou řidiče jinde parkujících vozidel nekompromisně řešit. Toto opatření je nezbytné rovněž pro možný průjezd vozidel záchranných složek,“ doplnila Hana Millerová.

Českokrumlovský deník, Naše voda, ilustrační foto (Rožmberk) Naše voda – Nina Havlová

 

11.10.2018 8.08, Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

VN JEŽKOVECVN JEŽKOVEC
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<<Červen 2020>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5