24. 6. 2019

14.7.2011 7.49, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Bazény a přírodní vodní plochy na Olomoucku lákají ke koupání i rybaření

Léto, voda a koupání patří k sobě a v Olomouckém kraji si na své přijde opravdu každý. Příznivci vodních atrakcí mohou vybírat z pestré nabídky aquaparků, vyznavači přírodního koupání ocení klidné prostředí u jezer i zatopených lomů a ideální místo pro relaxaci najdou návštěvníci v lázních, vyzývá Olomoucký kraj. 

Mnoho příležitostí nabízí region také rybářům.

Především rodiny s dětmi ocení moderní Aquapark v Olomouci s lákavými vodními atrakcemi, dlouhými tobogany, skluzavkami a bazény. Vnitřní areál s relaxační zónou je otevřený celoročně, od června do září je v provozu venkovní areál s hřištěm pro děti a plážový volejbal. Během léta se mohou návštěvníci těšit na aquazorbování, tedy chůzi po vodní hladině v nafukovací kouli, potápění s dýchacím přístrojem, zábavná soutěžní a sportovní odpoledne či závody v netradičních disciplínách.

S omezením musí v letní sezoně počítat návštěvníci na olomouckém Plaveckém stadionu. Kvůli rekonstrukci krytého bazénu bude o prázdninách otevřený pouze venkovní areál s 50 metrů dlouhým bazénem a dětským bazénem se skluzavkou. Zejména rodiny ocení privátní prostředí Centra zdraví v Bohuňovicích, kde kromě bazénu s protiproudem najdou i další atrakce včetně toboganu. Možností ke koupání je však na Olomoucku mnohem více. Šest kilometrů od krajského města se nachází přírodní koupaliště Poděbrady s pláží i pro nudisty. Štěrkopískové jezero vyhledávají také rybáři. K rekreaci slouží pískovna u Nákla na Olomoucku, která je známá velmi čistou vodou. Také zde je v určitých lokalitách povoleno rybaření, nechybí ani místo pro stanování nebo zaparkování karavanu.

V horkých letních dnech se mohou návštěvníci osvěžit na koupališti v Litovli nebo Uničově, v případě nepříznivého počasí lze využít krytý plavecký bazén. Tobogán, dětské brouzdaliště a hřiště s umělým povrchem nabízí koupaliště ve Šternberku, které vyhledávají lidé i kvůli netradičnímu nočnímu koupání. Kdo dává přednost přírodě, může zamířit do Dolního Žlebu u Šternberka, kde jsou kromě koupání i dobré podmínky pro rybaření. Součástí areálu je také autokemp s chatkami a plochou pro karavany a stany.

Zábavu pro celou rodinu najdou návštěvníci v Aquaparku Koupelky v Prostějově. Kromě čtyř bazénů, tobogánů a skluzavek je zde k dispozici zázemí pro volejbal, ping pong, minigolf a dvě dětská hřiště. Příjemné prostředí pro rodiny s dětmi nabízí i koupaliště v Prostějově-Vrahovicích nebo bazény ve Stražisku, kde je letos nově zajištěný solární ohřev vody.

Na Přerovsku mohou návštěvníci využít koupaliště v Kojetíně, Lipníku nad Bečvou, areál v Majetíně s ohřívanou vodou nebo venkovní a vnitřní bazény s řadou atrakcí v Přerově. Velmi vyhledávaný je také  moderní Aquapark v Hranicích se stometrovým toboganem, divokou řekou či masážními lavicemi. Ke koupání je vhodné také přírodní jezero Jadran v Oseku nad Bečvou nebo jedno z Tovačovských jezer, která jsou zároveň oblíbeným místem rybářů. Bohaté úlovky čekají na rybáře i na přehradě Skalička u Hranic.

Ti, kdo zamíří na výlet do Jeseníků, mohou navštívit koupaliště s hřištěm na plážové sporty přímo ve městě Jeseníku nebo Aquacentrum v České Vsi s krytým bazénem. Osvěžit se mohou také v Plaveckém areálu v Zábřehu, Aqua centru Šumperk nebo na Bratrušovském koupališti, kde se nachází dva velké bazény, brouzdaliště pro nejmenší, tobogán a hřiště pro děti i míčové hry.

Vodní nádrže či přítoky řeky Moravy a Desné na Šumpersku nabízí také mnoho možností k rybaření na pstruhových i mimopstruhových revírech. Rybník Kocián v Loučné nad Desnou slouží ke sportovnímu i rekreačnímu rybolovu, půjčit si zde můžete rybářské náčiní a ulovené ryby připraví na Rybářské baště. Také v Rudolticích u Sobotína si zájemci mohou ulovené ryby nechat připravit přímo v místě.

K rybaření je vhodná i více než desítka zatopených lomů především v okolí obcí Vápenná a Žulová. Lomy jsou v některých případech vhodné i ke koupání, ale vždy na vlastní nebezpečí.

Ideálním místem k odpočinku a relaxaci jsou lázně, jejichž nabídka je v Olomouckém kraji velmi bohatá. V Priessnitzových lázních u města Jeseník funguje nový balneopark a různé procedury, cvičení či koupele s akupresurou si na louce nad lázněmi může vyzkoušet každý. Příjemné koupání si turisté užijí v sirné vodě v Termálních lázních Velké Losiny s vnitřním i venkovním bazénem. Uprostřed krásné přírody Jeseníků se nachází lázně Dolní Lipová s pestrou nabídkou programů, sportovních a volnočasových aktivit. Klidné prostředí s rodinnou atmosférou nabízí také lázně v Bludově. Relaxovat a načerpat nové síly lze  v Teplicích nad Bečvou, kde mohou zájemci vyzkoušet také unikátní terapii chladem v poláriu. Na koupele, zábaly a masáže lákají návštěvníky v Bochoři na Přerovsku a wellness procedury, koupele i další služby nabízí Lázně Olomouc v hotelu Flora.

Zdroj: www.ok-tourism.cz

14.7.2011 7.49, Rubrika: Čistota vody a rekreace

Aktuality

Lesní video

více >

Fotoblog

více >

ZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍNZAHÁJENÍ ÚPRAV ZDYMADLA HOŘÍN
Autor: Nina Havlová

Videoblog

více >

Kalendář Akcí

<< Červen 2019 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30